Rainbow Six Siege przyciągnęło już 55 milionów graczy

Rainbow Six Siege przyciągnęło już 55 milionów graczy

Rainbow Six Siege nie jest już najnowszą grą na rynku, jednak dzięki nieustannemu wsparciu deweloperów i ciekawej formie rozgrywki nadal przyciąga graczy, a teraz osiągnęła rekordowy poziom 55 milionów zarejestrowanych graczy. Jest to oczywiście całkowita liczba graczy, a nie ich równoczesna ilość, w dodatku obejmuje tych, którzy początkowo zapisali się w okresach z darmową grą, ale to wciąż imponująca liczba osób, która  spróbowała jak wygląda akcja tego wieloosobowego FPS'a. W grudniu 2019 roku w grze pojawiła się również najwyższa średnia liczba graczy na Steam od czasu premiery, a także najwyższa w historii pod względem liczby graczy. Tymczasem we wrześniu gra trafiła do 50 milionów osób, więc kolejne 5 milionów od tego czasu jest całkiem niezłym pokazem możliwości tego tytułu.

Raibow Six Siege to jeden z najlepszych sieciowych FPS'ów na rynku, co pokazuje nieustanny napływ nowych graczy. Gra jednak nie jest dla wszystkich i ma dość wysoki próg wejścia - mimo to zdecydowanie polecam!

Od 21 grudnia do 21 stycznia Siege miało średnią 90731 równoczesnych graczy, jak pokazują wykresy Steam - choć nie jest to liczba pokazująca prawdziwą ilość graczy - w końcu wielu gra w R6 bez Steam, korzystając z Uplay . Szczytowa liczba graczy w tym okresie wynosząca 151678 nie do końca odpowiada historycznemu rekordowi wynoszącemu 176208 w marcu 2018 roku, ale średnia jest tu jednak bardziej znaczącą liczbą - wskazuje, że gracze nadal pozostają wierni Rainbow Six Siege, a ich liczba nie maleje tylko rośnie.

Siege wykazywało już tendencję wzrostową w grudniu 2019 roku, a obecny sukces został wzmocniony przez wydarzenie Road to SI 2020, które wprowadza przepustkę bitewną i nowy tryb gry,  pozwalający grać jako dowolny operator w grze, niezależnie od tego, czy zdążyło się go już odblokować / kupić.  Deweloperzy ogłosili, że Siege osiągnęło 25 milionów graczy w lutym 2018 roku. Poprzednie ogłoszenia Ubisoft obejmowały 20 milionów w sierpniu 2017 r., 30 milionów w kwietniu 2018 r., 35 milionów na E3 i 40 milionów w październiku 2018 r. Od września 2019 r. Siege przekroczyło 50 milionów graczy. W grze nadal rośnie liczba grających, a wkrótce pojawi się o wiele więcej treści, co przyciągnie kolejnych zainteresowanych. Rainbow Six Siege Year 5  rozpocznie się wkrótce i podobno przyniesie długo oczekiwane odświeżenie (Lorda) Tachanki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rainbow Six Siege przyciągnęło już 55 milionów graczy

 0