Rainbow Six: Siege - Ubisoft rozdaje permanentne bany za ataki DDoS

Rainbow Six: Siege - Ubisoft rozdaje permanentne bany za ataki DDoS

Wielu graczy w ostatnich tygodniach narzekało na jakość rozgrywki w Rainbow Six: Siege. Oczywiście nie wszyscy doświadczali problemów, ale sytuacja była dość niepokojąca. Okazało się, że ta świetna strzelanka Ubisoftu od czasu premiery Ember Rise - kolejnego sezonu, wprowadzającego nowych operatorów oraz spore zmiany w rozgrywce, cierpiała z powodu zmasowanych ataków DDoS. Ubisoft wyszczególnił co zamierza zrobić w celu rozwiązania problemu i zapewnienia, że w przyszłości się to nie powtórzy, jak również poinformowano o karach, które spotkają każdego namierzonego gracza, biorącego udział w atakach.

Ubisoft zapewnia, że sytuacja zostanie szybko opanowana, a gracze biorący udział w atakach stracą swoje konta.

Deweloper zapowiada, że nadchodzi fala banów, która dotknie osoby stojące za atakami. Blokady kont rozpoczną się w przyszłym tygodniu i będą kontynuowane, jak długi będzie taka potrzeba. Kary dotkną zarówno graczy PC jak i konsolowych. Wiele osób zastanawiało się jak długa będzie blokada konta - Ubisoft jednak nie ma litości i odpowiada wprost - "to jest permanentny ban". Studio oświadczyło, że przeanalizowało różne prawne kroki, jaki mogą być podjęte przeciw przestępcom i wkrótce rozpoczną wysyłanie powiadomień o zaprzestaniu świadczenia usług każdemu, kto hostuje usługi DDoS. 

W międzyczasie Ubisoft zmniejsza obciążenie serwerów, starając się złagodzić skutki ataków. Serwery poprzednio hostowały po trzy mecze, a teraz obsługują tylko jeden. Kary za wcześniejsze opuszczenie meczów również zostaną tymczasowo wyłączone, dopóki uczciwi gracze nie będą już wyrzucani z gier.Studio twierdzi, że aktualizuje również swoje działania związane z monitorowaniem ruchu i współpracuje z zespołem Microsoft ds. technologii chmurowych, aby zapewnić najlepsze możliwe rozwiązania.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rainbow Six: Siege - Ubisoft rozdaje permanentne bany za ataki DDoS

 0