Raja Koduri opuszcza Intela. Co z kolejnymi kartami graficznymi?

Raja Koduri opuszcza Intela. Co z kolejnymi kartami graficznymi?

Raja Koduri oficjalnie podziękował Intelowi za ostatnie 5 lat współpracy. W rezultacie reorganizacji firmy, Koduri opuści zespół do końca tego miesiąca po 5 latach współpracy. W poście na Twitterze poinformował, że zamierza teraz zająć się oprogramowaniem. Wszystko wskazuje na to, że Intel nie zamierza porzucać działu kart graficznych i dalej pracuje nad serią Battlemage.

Osoby śledzące temat kart graficznych oraz poczynania wielkich korporacji technologicznych powinny chociaż kojarzyć Raję Koduriego. To osoba bardzo mocno powiązana z tworzeniem GPU. W trakcie swojej kariery, Koduri pracował między innymi dla ATI oraz Apple. W 2013 roku powrócił do AMD, aby kierować grupą Radeon Technologies. W czasie jego pracy światło dzienne ujrzała chociażby architektura Polaris. Bazujące na niej karty graficzne może nie były w stanie konkurować z najwydajniejszymi propozycjami NVIDII, jednak w średnim segmencie radziły sobie naprawdę dobrze. Kolejnym etapem jego życia zawodowego było przejście do Intela, gdzie został mianowany głównym architektem i starszym wiceprezesem Core and Visual Computing Group.

Dziś dowiedzieliśmy się, że Raja Koduri odejdzie z zespołu Intela do końca tego miesiąca. Koduri poinformował, iż zamierza teraz zająć się rozwojem oprogramowania.

Dziś dowiedzieliśmy się, że Koduri odejdzie z zespołu Intela do końca tego miesiąca. Raja podziękował za pośrednictwem Twittera dyrektorowi generalnemu Intela, Patowi Gelsingerowi, za ostatnie 5 lat współpracy. Dodał również, iż zamierza teraz zająć się rozwojem oprogramowania. Więcej informacji na ten temat zdradzić ma w ciągu najbliższych tygodni.

W związku z tym rodzić może się pytanie, co dalej z rozwojem kart graficznych Intela. O to raczej nie powinniśmy się martwić. W firmie z pewnością pracuje jeszcze mnóstwo utalentowanych inżynierów. Na tę chwilę nic nie wskazuje na ewentualną możliwość anulowania planów związanych z rozwojem serii kart graficznych Battlemage. Według wcześniejszych plotek, premiery możemy spodziewać się już w tym roku. Czekacie na kolejną generację dedykowanych GPU od Intela?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Raja Koduri opuszcza Intela. Co z kolejnymi kartami graficznymi?

 0