Rasizm oficjalnie dozwolony na portalu Reddit

Rasizm oficjalnie dozwolony na portalu Reddit

Reddit w ostatnim czasie znalazł się w ogniu krytyki. Serwis, który początkowo zezwalał każdemu na wszystko, ostatnio nieco zmienił zasady i zabronił co bardziej ekstremalnej zawartości.

Jednak najnowsze informacje z pewnością zaskoczą wielu użytkowników, włącznie z tymi, którzy aktywnie krytykowali portal. Nowe informacje stoją bowiem w całkowitej sprzeczności z obecnymi trendami i poprawnością polityczną. BBC opublikowało informację, z której wynika, że szef portalu Steve Huffman zezwolił na rasistowskie komentarze i treści. W jego opinii nie można tego zakazywać, bo tego typu komentarze podlegają pod wolność słowa. Problem ten był przez kilka ostatnich miesięcy analizowany i decyzja z pewnością jest dość zaskakująca i to dla obu stron barykady. Steve Huffman powiedział: "Czy jawny rasizm, włączając w to wyzwiska, stoi w sprzeczności z regulaminem Reddit czy nie?" w jego opinii "Nie".

Reddit oficjalnie pozwala na rasistowskie wypowiedzi 

Huffman wystosował następnie małe sprostowanie, pisząc "Na Reddicie, sposób myślenia o wypowiedziach, to rozdzielenie przekonań i zachowań. Oznacza to, że na portalu Reddit będą ludzie z przekonaniami innymi niż nasze własne i to często w skrajnych wartościach. Kiedy użytkownicy przekraczają to co dozwolone w naszej polityce zawartości, wtedy podejmujemy działania. Nasze podejście do zarządzania pozwala społecznościom na tworzenie swoich własnych standardów dotyczących wypowiedzi. Wiele społeczności ma zasady o wiele bardziej restrykcyjne niż nasze własne". Nie jest naszym zadaniem ocenianie postawy administracji portalu Reddit i stawanie po którejkolwiek ze stron. Decyzja jednak budzi sporo kontrowersji, tym bardziej, że ostatnio Reddit dość mocno ingerował w umieszczane w swoich zasobach treści.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Rasizm oficjalnie dozwolony na portalu Reddit

 0