Ratchet & Clank: Rift Apart może trafić na PC. Tak sugeruje trailer gry

Ratchet & Clank: Rift Apart może trafić na PC. Tak sugeruje trailer gry

Ratchet & Clank: Rift Apart zapowiada się niezwykle obiecująco i najnowsza odsłona przygód tytułowych bohaterów może pokazać, na co naprawdę stać PlayStation 5, gdyż gra prezentuje się przepięknie na oficjalnych materiałach. Okazuje się również, że produkcja ta ma szansę trafić na PC, a tak przynajmniej sugeruje ostatni trailer, na którego końcu czytamy, że jest to konsolowy ekskluzyw PlayStation 5, a nie ekskluzyw PlayStation 5, co w tym przypadku stanowi dość istotną różnicę. Jak widzieliśmy wiele razy, firma Sony używa określenia „konsolowa wyłączność PlayStation”, gdy gra ma jedynie wyłączność czasową. Tak było w przypadku Final Fantasy VII Remake, Final Fantasy XVI, Project Athia i Death Stranding.

Ratchet & Clank: Rift Apart ma szansę trafić na PC, a tak przynajmniej sugeruje ostatni trailer gry.

Co ciekawe, poprzedni zwiastun gry twierdził, że Ratchet & Clank: Rift Apart jest „ekskluzywną grą na PlayStation 5”. Ta zmiana w oczywisty sposób wskazuje, że gra pojawi się na innych platformach, a najbardziej prawdopodobną jest PC, ponieważ japoński gigant coraz mocniej stawia na dystrybucję swoich gier na pecetach. Warto zauważyć, że we wrześniu 2020 r. Sony zasugerowało również, że Demon’s Souls Remake pojawi się na PC. Ten sam błąd wydawca popełnił w przypadku Ratchet & Clank: Rift Apart, więc ciekawi jesteśmy, czy oba te tytuły rzeczywiście trafią na „blaszaki”. Co więcej, nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o nowej stronie Kuratorów Steam od PlayStation Studios, która zawiera 41 pozycji w sekcji „Moje gry”. Jednak po przejściu do polecanej sekcji pokazuje tylko 24 tytuły, co oznacza, że na tę platformę zmierzać może jeszcze 17 pozycji (gier i DLC) od Sony. 

Powyżej znajduje się najnowszy zwiastun gry Ratchet & Clank: Rift Apart, a poniżej także screeny porównujące wiadomość o wyłączności z ostatniego trailera i poprzedniego (na wypadek, gdyby Sony zdecydowało się ją ponownie zmodyfikować). Jak zawsze w tego typu przypadkach wiele tu spekulacji i czytania między wierszami, więc radzimy podchodzić do tych informacji z pewnym dystansem. Może to być po prostu zwykła pomyłka, choć wydaje się to mało prawdopodobne. Jeśli zaś informacje te się potwierdzą, nie spodziewajcie się, że Ratchet & Clank: Rift Apart w najbliższym czasie trafi na PC. Jeśli Sony rzeczywiście planuje przenieść go na PC, minie co najmniej rok po premierze na PS5, zanim gra trafi na komputery.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ratchet & Clank: Rift Apart może trafić na PC. Tak sugeruje trailer gry

 0