Kolejna gra z PlayStation może trafić na PC

Kolejna gra z PlayStation może trafić na PC

Sony otworzyło się na komputery i udostępnia gry wcześniej zarezerwowane dla konsol PlayStation. Gracze z PC mogą zagrać m.in. w Marvel’s Spider-Man Remastered, Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo czy niebawem w The Last of Us Part 1. Na tym jednak nie koniec a na horyzoncie majaczy następna gra z PlayStation.

Returnal zadebiutował na PC w tym roku, zaś następny w kolejce jest The Last of Us Part 1, w którego zagramy 28 marca. W wielu przypadkach Sony decyduje się na wydanie starszych produkcji, co ma zachęcić graczy do kupna PlayStation i zagrania w kontynuację na konsoli. Jest to też dodatkowy zarobek na produktach, które sprzedały się na PlayStation. Na horyzoncie majaczy już kolejna gra. Według ogłoszenia o pracę Nixxes Software szuka specjalistów od projektowania UX i UI, którzy „pomogą zaimplementować interfejs użytkownika w nadchodzących tytułach AAA na PC”. Deweloperzy mają działać w biurze w Utrechcie. Studio wcześniej zajmowało się portami PC Marvel’s Spider-Man Remastered oraz Marvel’s Spider-Man: Miles Morales.

Ratchet & Clank: Rift Apart może trafić na PC.

Ratchet & Clank: Rift Apart na PC

Oczywiście może chodzić o dowolną produkcję z PlayStation, aczkolwiek media obstawiają, że mowa o Ratchet & Clank: Rift Apart, który zadebiutował w czerwcu 2021 roku wyłącznie na PS5. Jak zauważył jeden z użytkowników Reddita w treści ogłoszenia o pracę wspomniano, że zaletą będzie znajomość „oprogramowania pośredniczącego stworzonego przez firmę Coherent Labs”. Patrząc na to, gdzie wykorzystano tę technologię na liście znajduje się wspomniany Ratchet & Clank: Rift Apart. Internauci połączyli wszystko w logiczną całość i uznali, iż to gra Insomniac Games zmierza na komputery.

Nie są to potwierdzona rewelacja, dlatego należy traktować ją z dystansem. Z drugiej strony Ratchet & Clank: Rift Apart niebawem będzie miał dwa lata na karku i jest to pozycja, która powinna przyciągnąć zwłaszcza młodszych graczy. Może jednak minąć trochę czasu nim Sony zapowie ten tytuł na PC. Ratchet & Clank: Rift Apart sprzedał się w ponad 1,1 miliona egzemplarzy w pierwszym miesiącu i spotkał się z dużym uznaniem. W jakie gry z konsol PlayStation zagralibyście na komputerach? Ratchet & Clank pozostaje na waszej liście życzeń?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Kolejna gra z PlayStation może trafić na PC

 0