Razer BlackWidow V3 - kultowa klawiatura mechaniczna powraca w nowej odsłonie

Razer BlackWidow V3 - kultowa klawiatura mechaniczna powraca w nowej odsłonie

Razer postanowił wprowadzić na rynek nową wersję swojej kultowej już gamingowej klawiatury mechanicznej BlackWidow, która 10 lat temu kładła podwaliny pod tę kategorię produktów. Razer BlackWidow V3 powraca z ulepszonymi przełącznikami, dwuwarstwowymi nasadkami klawiszy wykonanymi z tworzywa ABS, jaśniejszym podświetleniem RGB Razer Chroma, lepszą obudową, dedykowanymi klawiszami do multimediów z cyfrowym pokrętłem i ergonomiczną podkładką pod nadgarstki. „Wraz z premierą pierwszej klawiatury BlackWidow Razer stworzył całkiem nową kategorię produktów – mechaniczne klawiatury gamingowe” - powiedział Alvin Cheung, Senior Vice President of Peripherals Business Unit w Razerze. “Nowa BlackWidow V3 nadchodzi z masą usprawnień i nowości, zachowując jednocześnie wygląd i cechy, za które pokochali ją gracze, dajemy im BlackWidow kontynuującą dziedzictwo poprzedników.”

Razer postanowił wprowadzić na rynek nową wersję swojej kultowej już gamingowej klawiatury mechanicznej BlackWidow, która 10 lat temu kładła podwaliny pod tę kategorię produktów.

 

Sercem BlackWidow V3 są przełączniki Razer Mechanical Switches, dostępne zarówno z precyzyjnym, słyszalnym kliknięciem w wersji zielonej, jak i cichej, gładko działającej opcji żółtej. Nowe wersje przełączników Razer Mechanical Switches wzbogacono o dodatkowe ścianki dla lepszej stabilności, a producent chwali się także, że są one nadzwyczaj odporne na uszkodzenia, a ich żywotność sięga 80 milionów wciśnięć. Kolejne usprawnienia w BlackWidow V3 to zastosowanie zmodernizowanych dwuwarstwowych nasadek klawiszy wykonanych z tworzywa ABS. Dwuwarstwowy odlew wtapia litery w strukturę nakładki, co sprawia, że nigdy się one nie zetrą, a dla większej trwałości i stabilności dwuwarstwowe nasadki ABS zawierają także ekstra grube ścianki, uodparniające je na działanie najcięższych dłoni graczy. Oba typy przełączników w BlackWidow V3 teraz zawierają przezroczyste wykończenie dla jaśniejszego, bardziej żywego oświetlenia RGB Razer Chroma. 

Nowością w BlackWidow V3 jest wielofunkcyjne cyfrowe pokrętło. To, razem z zestawem klawiszy do obsługi multimediów, może być używane do regulacji głośności, włączania, zatrzymywania i zmieniania muzyki lub ustawione samodzielnie, dzięki oprogramowaniu Razer Synapse 3 do niemal każdej funkcji, jak przewijanie stron internetowych czy sterowanie podświetleniem – wybór należy wyłącznie do użytkownika. BlackWidow V3 ma ulepszoną aluminiową obudowę z wbudowaną możliwością zwinięcia i schowania kabla. Dopełnieniem wachlarza usprawnień w BlackWidow V3 jest ergonomiczna podkładka pod nadgarstki, pasująca doskonale do całej szerokości klawiatury, dająca najlepsze wsparcie rąk podczas długich sesji gamingowych. BlackWidow V3 jest także dostępna w wersji kolorystycznej Quartz (tylko w wersji z układem klawiszy US), dołączając do ostatnio debiutującej Viper Ultimate jako część serii peryferiów Razer Quartz, dla graczy szukających więcej koloru na swoich stanowiskach.

Razer zapowiedział również ten model w wersji TKL, która zawiera wiele cech pełnowymiarowej wersji BlackWidow V3, jednak zamkniętych w mniejszej formie, przez co sprawdzi się w przypadku użytkowników, którzy podróżują na turnieje lub mają ograniczone miejsce na biurku. Wersja BlackWidow V3 bez klawiatury numerycznej jest dostępna z Razer Green Mechanical Switches oraz Razer Yellow Mechanical Switches i oferuje takie same opcje zarządzania kablami w obudowie. Dzięki Razer Synapse 3 BlackWidow V3 Tenkeyless jest w pełni programowalna, pozwalając użytkownikowi na zmianę funkcji przycisków, zapisywanie i przechowywanie makr i ustawienia indywidualnego podświetlenia, dzięki Razer Chroma RGB, wraz z możliwością tworzenia i zapisywania wielu profili dla idealnie spersonalizowanego ustawienia klawiatury.

Cena i dostępność

  • BlackWidow V3: €149,99 
  • BlackWidow V3 Tenkeyless: €109,99 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer BlackWidow V3 - kultowa klawiatura mechaniczna powraca w nowej odsłonie

 0