Razer Edge. Poznaliśmy dokładną datę premiery mobilnej konsoli do grania

Razer Edge. Poznaliśmy dokładną datę premiery mobilnej konsoli do grania

Razer na targach CES 2023 zaprezentował nowe urządzenia, ale też ujawnił dokładną datę premiery nowej konsoli Razer Edge 5G, która nastąpi pod koniec stycznia. Zgodnie z zapowiedzią sprzęt można sprawdzić na przytoczonym wydarzeniu.

Razer Edge 5G zapowiedziano kilka miesięcy temu, lecz na debiut nowej konsoli musimy czekać aż do stycznia. Podczas targów CES 2023 producent zdradził, że sprzęt trafi do sprzedaży 26 stycznia czyli za dwa tygodnie. Tego dnia dostępne będą dwie wersje: Razer Edge oraz Razer Edge 5G. Początkowo konsola pojawi się na rynku amerykańskim a dopiero potem trafi do innych regionów, w tym zapewne również do Polski. Kiedy? Tego na razie nie wiemy. Wersja Razer Edge z Wi-Fi będzie kosztować 399 USD i zamówimy ją na Razer.com, a także w sklepach RazerStore, z kolei model obsługujący sieć 5G kupimy wyłącznie na Verizon.com oraz w sklepach stacjonarnych Verizon za 599/359 USD. Wydanie 5G pozostaje kompatybilne z usługą Verizon, dzięki czemu nadaje się do grania w chmurze.

Mobilna konsola do gier Razer Edge trafi do sprzedaży 26 stycznia.

Handheld do gier wyposażono w 6,8-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 144 Hz. Wewnątrz znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon G3x Gen 1 przygotowany z myślą o mobilnych konsolach do gier, złożony z rdzeni Kryo i grafiki Adreno. CPU zawiera technologie optymalizujące rozgrywkę: Variable Rate Shading (VRS), Qualcomm Game Quick Touch, Qualcomm Game Smoother czy Qualcomm Game Color Plus. Chipset wspomoże 8 GB pamięci RAM LPDDR5 i 128 GB wbudowanej pamięci na dane.

Razer Edge będzie współdziałał z Razer Kishi V2 Pro, zestawem zawierającym szereg gałek analogowych ułatwiających granie. Urządzenie wygląda na ciekawą przenośną propozycję do grania także w najnowsze i wymagające gry z wykorzystaniem platform do grania w chmurze takich jak GeForce Now i Xbox Cloud.

Edge odpali jednak "tysiące gier" z Epic Games Store i tych mobilnych z systemu Google. Alternatywą dla Razer Edge jest Steam Deck, który otrzymał m.in. 4-rdzeniowy i 8-wątkowy CPU w architekturze Zen 2 o częstotliwości 2,4-3,5 GHz (do 448 gigaflopów FP32) oraz 16 GB zintegrowanej pamięci RAM typu LPDDR5 (cztery kanały 32-bitowe, 5500 MT/s).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer Edge. Poznaliśmy dokładną datę premiery mobilnej konsoli do grania

 0