Razer kupuje Nextbit. Może szykować własnego smartfona

Razer kupuje Nextbit. Może szykować własnego smartfona

Firma Razer ogłosiła, że doszła do porozumienia z Nextbit, na mocy którego marka zostanie przejęta przez znanego twórcę akcesoriów dla graczy. Pojawia się tylko pytanie – po co Razerowi taki producent?

Razer dogadał się z firmą Nextbit i przejmie niewielkiego producenta smartfonów. Szczegóły transakcji nie są jeszcze znane. Wiemy jedynie, że obie marki doszły do porozumienia. Do sfinalizowania przejęcia potrzebne będzie jeszcze załatwienie pewnych procedur, ale raczej nic nie powinno stanąć na przeszkodzie tej fuzji.

Wiele osób może się jednak zastanawiać – po co firmie Razer taki producent, jak Nextbit? Odpowiedź wydaje się dość oczywista. Producent akcesoriów komputerowych, skierowanych przede wszystkim do graczy, zamierza wejść na rynek smartfonów. Ale wydaje się mało prawdopodobne, aby zrobił to pod mało znaną marką. Zresztą na oficjalnym blogu Nextbit można przeczytać, że firma nadal będzie działać jako osobny twór. Nie zostanie wchłonięta przez większego właściciela.

Na tej podstawie można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że Razer kupił Nextbit przede wszystkim dla ich technologii i gotowych już rozwiązań. Firma zapewne wprowadzi z czasem własne telefony komórkowego, które będą istnieć na rynku obok tych z logo Nextbit. Trudno jednak oczekiwać, aby były dla siebie bezpośrednią konkurencją. W końcu smartfony Nextbit nie są szczególnie popularne i chociaż mają niezłe specyfikację w rozsądnej cenie, to nie zachwycają wyglądem. Można się domyślać, że polityka Razera będzie zupełnie inna.

Nextbit Robin

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer kupuje Nextbit. Może szykować własnego smartfona

 0