Razer odświeża laptopa Blade 15 - nawet 240 Hz lub OLED 4K

Razer odświeża laptopa Blade 15 - nawet 240 Hz lub OLED 4K

Jeśli zapytać graczy PC, co jest dla nich najważniejsze, jeśli chodzi o wyświetlany obraz, to w zależności od osobistych preferencji odpowiedź można być bardzo różna. Część osób, szczególnie tych nastawionych na shootery i rywalizację po sieci, stawia przede wszystkim na dużą liczbę kl./s, gwarantowaną przez wysokie odświeżanie ekranu, inni wolą wysoką rozdzielczość i najwyższą jakość obrazu, którą gwarantować mogą stosowne matryce. Razer zdaje sobie sprawę z tej dychotomii  i zdecydował się upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu, dlatego też ich nowa wersja laptopa Blade 15 powinna przypaść do gustu obu grupom graczy. Mogą oni zdecydować się w tym przypadku na wyświetlacz Full HD o odświeżaniu dochodzącym nawet do 240 Hz lub też na panel OLED 4K, który zapewniać ma niespotykaną jakość, jeśli chodzi o szczegóły, kolory i kontrast. Do tego dochodzą także procesor Intela z serii H  9. generacji oraz karta graficzna GeForce RTX.

Nowy Blade 15 oferuje wyświetlacz Full HD o odświeżaniu dochodzącym nawet do 240 Hz lub też na panel OLED 4K.

Razer zdecydował się tu na trzy różne wersje gamingowego laptopa Blade 15, ale te można także skonfigurować w nieco odmienny sposób, wybierając np. mocniejsze GPU, co oczywiście przekłada się bezpośrednio na cenę urządzenia. Zanim omówimy różnice poszczególnych wariantów, warto przyjrzeć się cechom wspólnym. I tak, wszystkie nowe modele Blade 15 wyposażone są w procesor Intel Core i7-9750H z zapowiedzianej wczoraj przez Niebieskich nowej wysokowydajnej serii dla notebooków. Ten oferuje 6 rdzeni i 12 wątków, a jego taktowanie wynosi 2,6 GHz bazowo, a w trybie Boost wzrasta maks. do 4,5 GHz. Poza tym znajdziemy tu także 512 GB dysk SSD oraz 16 GB pamięci RAM - taka konfiguracja pamięci, na dane i operacyjnej, wydaje się być na chwilę obecną optymalna. Warto też dodać, że notebook dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Przejdźmy teraz do poszczególnych wersji Blade 15. Najbardziej podstawowa wyposażona została a wyświetlacz IPS Full HD o odświeżaniu 144 Hz oraz kartę graficzną GeForce RTX 2060 - jej cena to 2149 EUR USD (model poprzedniej generacji wciąż jest dostępny za 1599 USD). Następny w kolejce wariant to „Advanced”, gdzie panel 144 Hz zastąpiony zostaje przez 240 Hz (wciąż Full HD), a jeśli chodzi o grafiki, to do wyboru mamy wersje Max-Q GeForce’a RTX 2070 lub RTX 2080 - cena w tym przypadku zaczyna się od 2599 EUR. Pozostał jest model 4K z dotykowym panelem OLED o odświeżaniu 60 H (gwarantuje 100% pokrycie kolorów palety DCI-P3, wyróżnia się czasem reakcji na poziomie 1 msc i otrzymał certyfikat HDR 400 True Black) z tymi samymi opcjami GPU, co w „Advanced”, ale w tym przypadku nie poznaliśmy jeszcze ceny (spodziewać należy się kwoty rzędu nawet 3500 EUR). Premiera nowych Blade 15 przewidziana została na europejskim rynku na maj (laptopy od dziś mają być dostępne są na razer.com).  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer odświeża laptopa Blade 15 - nawet 240 Hz lub OLED 4K

 0