Razer Phone 2 - nowe przecieki ujawniają specyfikację smartfona

Razer Phone 2 - nowe przecieki ujawniają specyfikację smartfona

Razer niedawno oficjalnie potwierdził, że pracuje obecnie na drugą generacją swojego gamingowego smartfona, który tak naprawdę rozpoczął trend na tego typu urządzenia na rynku mobilnym. Amerykański producent nie był jednak skory do zdradzania jakichkolwiek szczegółów na temat Razer Phone 2, zmuszając nas do spekulacji na temat specyfikacji telefonu. Na szczęście z pomocą przychodzą nowe przecieki w tym temacie, które zdradzają już nieco więcej - wiemy już, czego możemy spodziewać się po smartfonie, a przynajmniej po jego wydajności, ponieważ Razer Phone 2 pojawił się w ostatnich dniach w bazie danych dwóch popularnych benchmarków, a mianowicie Geekbench oraz AnTuTu. Co więcej, doniesienia prosto z Chin zdradzają także dodatkowe szczegóły na jego temat.

Razer Phone 2 raczej nie zaskakuje specyfikacją, ale może przynieść kilka ciekawych gamingowych rozwiązań, które wyróżnią telefon spośród konkurencji.

Razer Phone 2 - nowe przecieki ujawniają specyfikację smartfona

I tak, oba benchmarki potwierdziły to, czego można było się spodziewać po Razer Phone 2, czyli że będzie on napędzany 8-rdzeniowym procesorem Snapdragon 845, który wspomagać ma 8 GB pamięci RAM. Trudno uznać to za jakiekolwiek zaskoczenie, ponieważ SoC ten jest obecnie topowym, jeśli chodzi o androidowe urządzenia, a do tego poprzednik bazował na poprzednim flagowym układzie Qualcomm, Snapdragon 835. Zmianie w stosunku do poprzednika nie uległa także pamięć operacyjna, co także nie dziwi, ponieważ na rynku nie znajdziemy jeszcze urządzeń, które oferują więcej niż 8 GB (choć pojawiają się już przecieki o takowych). Smartfon, co zrozumiałe, działać ma pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo (choć szkoda, że nie od razu Android 9.0 Pie), a AnTuTu dodatkowo wskazuje na aż 512 GB pamięci na dane oraz rozdzielczość wyświetlacza 2560x1440 pikseli, czyli popularne QHD.

Razer Phone 2 - nowe przecieki ujawniają specyfikację smartfona

Pozostanie przy standardowych promocjach ekranu 16:9, zamiast najmodniejszych w ostatnim czasie 18:9, wydaje się w tym przypadku jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ mówimy o smartfonie, który służyć ma przede wszystkim do gier, a te z kolei bazują w przeważającej większości na tradycyjnych proporcjach. Źródło przecieku wspomina również o powrocie panelu o odświeżaniu 120 Hz typu IPS IGZO od Sharpa oraz wykorzystaniu technologii Qualcomm Q-Sync, która działa na podobnej zasadzie jak NVIDIA G-Sync czy AMD FreeSync, synchronizując klatki generowane przez GPU z odświeżaniem ekranu. Razer Phone był naprawdę udanym produktem, a producent ma już rok doświadczenia na rynku smartfonów, więc liczymy na to, że zaskoczy nas kilkoma świeżymi rozwiązaniami, szczególnie że z zapowiedzi wynika, że ten zamierza w większym stopniu skoncentrować się na oprogramowaniu i całym ekosystemie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer Phone 2 - nowe przecieki ujawniają specyfikację smartfona

 0