Razer Phone 2 oficjalnie potwierdzony. Czego możemy się spodziewać?

Razer Phone 2 oficjalnie potwierdzony. Czego możemy się spodziewać?

Razer Phone tak naprawdę rozpoczął modę na gamingowe smartfony i dziś na rynku mamy już wysyp telefonów skierowanych głównie do graczy. W tym sensie produkt Razera okazał się być sukcesem, nic więc dziwnego, że dość szybko zaczęły pojawiać się plotki na temat drugiej generacji tego urządzenia. Już w styczniu tego roku portal FrAndroid twierdził, że jego „wewnętrzne źródła” potwierdziły prace nad Razer Phone 2, który miał być pokazany światu we wrześniu, prawdopodobnie na targach IFA 2018. Tak się jednak nie stało, ale wrzesień dopiero się rozpoczął, a amerykański producent potwierdził w swoim ostatnim raporcie finansowym, że rzeczywiście Razer Phone 2 istnieje, co oznacza, że druga generacja ich gamingowego smartfona może trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Tym samym, wygląda na to, że Razer na dobre zadomowił się już na rynku mobilnym i nie zamierza odpuszczać tego segmentu.

Razer w swoim raporcie finansowym potwierdził, że pracują na drugą generacją swojego gamingowego smartfona. 

Razer w swoim raporcie finansowym potwierdził, że pracują na drugą generacją swojego gamingowego smartfona.

W pierwszej połowie bieżącego roku firma zainkasowała 16,5 mln przychodu z pierwszej generacji Razer Phone i najwyraźniej to wystarczająca kwota, by rozpocząć prace na drugą generacją. Nie chodzi tu jedynie o sam hardware, ponieważ przedsiębiorstwo tym razem zamierza się jeszcze bardziej skupić na oprogramowaniu i całym ekosystemie, by użytkownicy mobilni mogli w większym stopniu korzystać z tego, co oferuje ono na PC. Warto pamiętać, że Razer posiada software do optymalizacji (Cortex), system do wirtualizacji dźwięku przestrzennego 7.1 i oczywiście kilka aplikacji do personalizacji i synchronizacji podświetlenia RGB. Nie można też zapomnieć o sklepie internetowym z grami, gdzie firma oferuje wirtualną walutę (zGold i zSilver), którą możemy wykorzystywać do zakupu pełnych gier czy mikrotransakcji. Całości zaś dopełnia projekt Open-Source Virtual Reality, który odpowiada za tworzenie headsetów VR ze wsparciem dla Steam.

16,5 mln USD, jakie wygenerował pierwszy Razer Phone, sugeruje sprzedaż ok. 23 000 sztuk urządzenia w jego bazowej cenie 700 USD. Liczba ta zapewne jest nieco wyższa, ponieważ sprzęt był przeceniany kilkukrotnie, ale i tak nie robi dużego wrażenia, jeśli porównany ją z tuzami tego rynku, którzy sprzedają dziesiątki milionów egzemplarzy poszczególnych modeli z tej półki cenowej. Trzeba jednak pamiętać, że Razer Phone to produkt skierowany do konkretnego, a nie masowego odbiorcy, a do tego urządzenie to dopiero starało się tworzyć nowy segment rynku, co nie należy do łatwych zadań. Co przyniesie zatem Razer Phone 2? Na pewno odświeżenie specyfikacji, w tym nowy układ Snapdragon. Niewykluczone jest nawet, że jeśli telefon zadebiutuje pod koniec roku, to będzie pierwszym ze Snapdragonem 855. Lepiej jednak nie spekulować i poczekać na konkretne doniesienia w tym temacie.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer Phone 2 oficjalnie potwierdzony. Czego możemy się spodziewać?

 0