Razer prezentuje Blade Stealth 13 - laptop z najszybszym 13,3" panelem

Razer prezentuje Blade Stealth 13 - laptop z najszybszym 13,3" panelem

Razer zaprezentował nowy laptop Blade Stealth 13, który promowany jest jako ultrabook z „najszybszym 13-calowym ekranem”. Blade Stealth 13 to bowiem pierwszy tego typu sprzęt z ekranem o przekątnej 13,3 cali i odświeżaniem 120 Hz. Wyświetlacz oferuje rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli i pokryto go matową powłoką dla lepszej redukcji niepożądanych odblasków. Dla twórców oraz miłośników sterowania dotykowego przygotowano również wersję Blade Stealth 13 z wyświetlaczem dotykowym 4K wykonanym ze szkła Gorilla Glass. Poza tym, każdy Blade Stealth 13 pokrywa 100% przestrzeni barwnej sRGB i jest fabrycznie skalibrowany, co zapewnić ma żywe i wierne kolory podczas grania, tworzenia lub oglądania. Po bokach wyświetlacza znajdują się wąskie ramki o szerokości 4,9 mm, zwieńczone kamerą internetową HD z czujnikiem podczerwieni, co pozwala na wsparcie dla Windows Hello.

Razer Blade Stealth 13 to pierwszy laptop z ekranem o przekątnej 13,3 cali i odświeżaniem 120 Hz.

Sprzęt napędzany jest przez nową kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti oraz szybszą wersję procesora Intel Core i7-1065G7 z TDP 25 W. Blade Stealth 13 wyposażono również w szybszą pamięć LPDDR4X (3733 MHz), a na pokładzie znajduje się 16 GB RAM. Blade Stealth 13 wyposażono również w port USB-C Thunderbolt 3, co pozwala nie tylko na szybki transfer danych, ale i łatwe podłączanie (plug and play) zewnętrznej stacji eGPU Razer Core X (sprzedawana osobno). Core X pozwala użytkownikom na użycie prawie dowolnej karty graficznej wraz GeForce GTX 1650 Ti w celu uzyskania funkcji podwójnego GPU. Blade Stealth 13 został wyposażony także w nową klawiaturę z pełnowymiarowym prawym klawiszem Shift i klawiszami kierunkowymi o połowie wysokości, co ma zapewnić szybsze i bardziej wydajne pisanie. Nie zabrakło także jednostrefowego podświetlenia Chroma RGB, które można personalizować przy wykorzystaniu dowolnego z 16,8 mln kolorów i unikalnych efektów świetlnych dostępnych w Razer Synapse 3.

Blade Stealth 13 pozostaje obecnie najbardziej kompaktowym gamingowym laptopem na świecie, mierzącym zaledwie 15,3 mm x 304,6 mmx 210 mm i ważącym zaledwie 1,41 kg, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności pełnowymiarowego laptopa do gier. Całość zamknięto w charakterystycznej, matowej, aluminiowej obudowie w czarnym kolorze. Nowa wersja Razer Blade Stealth 13 jest już dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 1 999,99 EUR na stronie Razer.com oraz u wybranych sprzedawców detalicznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Razer Blade Stealth 13 niedługo pojawi się także w Europie, Chinach, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer prezentuje Blade Stealth 13 - laptop z najszybszym 13,3" panelem

 0