Razer Project Valerie - laptop z trzema ekranami 4K

Razer Project Valerie - laptop z trzema ekranami 4K

Sprzęty prezentowane na targach technologicznych nie zawsze muszą mieć sens. Czasami to po prostu pokaz możliwości danego producenta. Trudno właśnie w ten sposób nie traktować Project Valerie marki Razer.

Project Valerie to na ten moment prototyp, co tylko potwierdza, że to jedynie pokaz możliwości firmy. Niemniej Razer określa go jako pierwszy na świecie laptop z trzema ekranami. I właśnie tym dokładnie Project Valerie jest. To „przenośny” komputer z trzema ekranami o przekątnej 17,3 cala i rozdzielczości 4K, czyli 3840 x 2160 pikseli. Daje to w sumie oszałamiającą wręcz rozdzielczość 11520 x 2160.

We wnętrzu umieszczono kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 1080, która bez problemu poradzi sobie z obsługą trzech ekranów. Jest to możliwe dzięki technologii Nvidia Surround View. Co więcej, każdy z trzech wyświetlaczy ma 100 procentach pokrywać paletę barw Adobe RGB i obsługiwać Nvidia G-Sync. Dodatkowe ekrany znajdują się na specjalnych zawiasach, dzięki czemu rozłożenie całości ma trwać kilka sekund. Tak przynajmniej obiecuje Razer.

Chociaż Razer to firma kojarząca się przede wszystkim z produktami dla graczy, to trudno mówić o tym, aby Project Valerie był skierowany właśnie do tej grupy. To raczej propozycja dla profesjonalistów, którzy potrzebują ogromnej powierzchni ekranowej do pracy. Trudno przecież oczekiwać, aby GTX 1080 poradził sobie z rozdzielczością 11520 x 2160 pikseli, skoro czasami miewa problemy ze zwykłym 4K. Laptop waży aż 5,4 kg, więc nazywanie go przenośnym jest raczej umowne.

Razer Project Valerie

Razer Project Valerie

Razer Project Valerie

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer Project Valerie - laptop z trzema ekranami 4K

 0