Razer Raiju - nadchodzi najdroższy seryjnie produkowany pad do PS4

Razer Raiju - nadchodzi najdroższy seryjnie produkowany pad do PS4

W zeszłym miesiącu pojawiły się pierwsze doniesienia o Razer Raiju, padzie do konsoli PS4 przeznaczonym dla e-sportowców. Właśnie ujawniono datę premiery, a także cenę tego urządzenia.

Kontroler Razera kształtem przypomina bardziej rozwiązanie Microsoftu niż standardowego pada od PS4, DualShock. Tym niemniej, wzorem trendu panującego w obozie Sony, gałki analogowe ulokowano symetrycznie. Raiju posiada wszystkie przyciski (i funkcje) wymagane przez gry na PlayStation, a ponadto po dwa dodatkowe spusty i bumpery - te zaś są w pełni programowalne. Pamięć kontrolera pozwala na zapisanie maksymalnie dwóch profili.

W odróżnieniu od pierwowzoru, Raiju jest padem przewodowym - i komunikuje się z konsolą za pomocą kabla USB o długości 3 m.

Jeśli chodzi o ergonomię - producent zadbał o gumowe okładziny obudowy oraz wykonane z tego samego materiału nakładki na drążki, co w teorii powinno zapewnić pewniejszy chwyt. Dodatkowo, czteropolowe gniazdo słuchawkowe 3,5 mm (słuchawki oraz mikrofon) zostało doposażone w fizyczny panel sterowania. Ułatwiono tym samym procedurę regulacji głośności czy wyciszenie mikrofonu.

Za wszystkie te udogodnienia przyjdzie zapłacić nam 170 euro. Po dzisiejszym kursie przekłada się to na 752,84 zł. Jednocześnie producent nie precyzuje, czy sugerowana cena zawiera już podatek VAT - więc może się okazać, że koszty jeszcze podskoczą. Premiera 9. grudnia. Czy warto? Musicie odpowiedzieć sobie sami.

Razer Raiju - topowy pad do Sony PlayStation 4

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer Raiju - nadchodzi najdroższy seryjnie produkowany pad do PS4

 0