Razer rzuca wyzwanie Corsair. Firma wchodzi w segment komponentów komputerowych

Razer rzuca wyzwanie Corsair. Firma wchodzi w segment komponentów komputerowych

W trakcie RazerCon 2021 doczekaliśmy się premiery nowych produktów od Razera, w tym Razer Kunai, Razer Hanbo, Razer Katana i Razer PWM Fan Controller. Mówimy tu o wysokowydajnych podzespołach komputerowych skierowanych do graczy, co stanowi kolejny kamień milowy w ekspansji Razera na inne obszary gamingowych komputerów stacjonarnych.

Razer zaprezentował cały szereg wysokowydajnych komponentów PC zaprojektowanych z myślą o entuzjastach, którzy chcą budować komputery stacjonarne do gier. W skład nowych urządzeń wchodzą: hydrauliczne wentylatory PC, chłodzenie wodne AIO oraz zasilacze z certyfikatem Platinium. Wszystkie nowe komponenty zostały zaprojektowane tak, aby spełniać najwyższe standardy niezawodności, przy jednoczesnej łatwości obsługi za pomocą oprogramowania typu plug-and-play, które da łatwy dostęp do informacji o temperaturach komputera. Co więcej, te wysokowydajne produkty są wspierane także przez Razer Synapse i wyposażono je w adresowalne oświetlenie RGB (aRGB). „Zaprezentowane produkty to dopiero początek, jeśli chodzi o najwyższej klasy komponenty PC, które w najbliższej przyszłości wprowadzimy na rynek” - powiedział Min-Liang Tan, współzałożyciel i CEO Razera.

Razer zaprezentował cały szereg wysokowydajnych komponentów PC zaprojektowanych z myślą o entuzjastach, którzy chcą budować komputery stacjonarne do gier.

Razer Kunai to wysokiej klasy wentylatory do obudowy PC z technologią korzystającą z łożysk hydraulicznych. Te wentylatory zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej wydajności przepływu powietrza i zoptymalizowane pod kątem możliwie najlepszego chłodzenia komputera przy jednoczesnym ograniczeniu hałasu. Wentylatory, dostępne w rozmiarach 120-milimetrów i 140-milimetrów, zostały wyposażone w diody LED z szeroką gamą opcji podświetlenia aRGB.

Razer rzuca wyzwanie Corsair. Firma wchodzi w segment komponentów komputerowych

Razer Hanbo to chłodzenie wodne typu „wszystko w jednym” (all-in-one, AIO) dostępne z adresowalnym podświetleniem RGB. Urządzenie powstało w partnerstwie technologicznym pomiędzy firmą Razer i Asetek. Hanbo będzie dostępne w rozmiarach 240-milimetrów i 360-milimetrów. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji wlotu pompy, która zapewnia cichą pracę i większą niezawodność, chłodzenie cieczą gwarantuje niezawodną wydajność w grach. Razer Hanbo jednocześnie wzbogacono o konfigurowalne i adresowalne oświetlenie RGB. Razer i Asetek będą kontynuować współpracę nad zupełnie nową technologią chłodzenia AIO.

Razer rzuca wyzwanie Corsair. Firma wchodzi w segment komponentów komputerowych

Razer Katana to zasilacze ATX z certyfikatem Platinium. Te to pełni modułowe PSU, korzystają z najwyższej jakości komponentów elektrycznych, które pozwalają na wydajne dostarczanie energii i są w stanie zapewnić stałą moc dla komputerów gamingowych.  Zasilacze będą dostępne w wersjach o mocy od 750 do 1200 watów w klasie Platinum, a także jako ekskluzywny zasilacz o mocy 1600 W z certyfikatem Titanium. Cała linia została wyposażona w wentylator typu zero RPM, podświetlenie aRGB kompatybilne z Razer Chroma.

Razer rzuca wyzwanie Corsair. Firma wchodzi w segment komponentów komputerowych

Oprócz tych nowych rozwiązań Razer zaprezentował również nowy kontroler PWM do wentylatorów, który będzie mógł obsłużyć do ośmiu wentylatorów Razer Kunai. Kontroler Razer PWM będzie zintegrowany z oprogramowaniem Synapse, które pozwoli na sterowanie krzywą wentylatorów w celu poprawienia przepływu powietrza i wydajności termicznej dowolnego komputera do gier.

Razer rzuca wyzwanie Corsair. Firma wchodzi w segment komponentów komputerowych

Razer rozpocznie w tym miesiącu dystrybucję nowych linii produktów najpierw w Stanach Zjednoczonych, a w ciągu jeszcze tego roku w pozostałych częściach świata.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Razer Kunai

  • Od €49.99
  • 21 października 2021

Razer PWM PC Fan Controller

  • €54.99
  • 21 października 2021

Razer Hanbo

  • listopad 2021

Razer Katana

  • początek 2022.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer rzuca wyzwanie Corsair. Firma wchodzi w segment komponentów komputerowych

 0