Razer szykuje przenośną konsolę z obsługą 5G i możliwością gry lokalnej

Razer szykuje przenośną konsolę z obsługą 5G i możliwością gry lokalnej

W branży gier widać wyraźny nowy trend. Mowa oczywiście o wielkim powrocie handheldów, czyli przenośnych konsol do gier. Wygląda na to, że kolejną firmą, która postanowiła spróbować swoich sił w tym segmencie rynku, jest Razer. 

Razer, Qualcomm i Verizon pracują razem nad handheldem wykorzystującym łączność 5G. Operator sieci komórkowej zapowiedział Razer Edge 5G na targach Mobile World Congress w Las Vegas. Jak na razie nie zdradzono jednak zbyt wielu szczegółów, ale wiemy, że przenośna konsola będzie wyposażona w układ Snapdragon G3x Gen 1 firmy Qualcomm. Zapowiedziany w grudniu chipset zawiera procesor graficzny Adreno zdolny do uruchamiania gier na Androida z szybkością 144 klatek na sekundę i z obsługą 10-bitowego HDR. Ponadto oferuje łączność 5G i WiFi 6E dzięki systemowi FastConnect 6900.

Razer, Qualcomm i Verizon pracują razem nad handheldem wykorzystującym łączność 5G.

Pod koniec zeszłego roku Qualcomm i Razer wydali sprzęt deweloperski, który został zaprojektowany jako prezentacja możliwości G3x. Urządzenie było wyposażone w wyświetlacz OLED o przekątnej 6,65 cala i odświeżaniu 120 Hz, cztery głośniki i wbudowane elementy sterujące. Mamy nieodparte wrażenie, że Razer Edge 5G będzie mocno bazował na tym prototypie. W zwiastunie, który Razer właśnie udostępnił za pośrednictwem Twittera, producent pokazał wystarczająco dużo Edge 5G, aby potwierdzić, że sprzęt będzie miał projekt nieco bardziej wyrafinowany niż ostatnie urządzenie Razera z serii Edge.

Według Verizon urządzenie przenośne z Androidem może odtwarzać gry lokalnie, a także streamować je z chmury i konsol. To pozycjonuje Razer Edge 5G w interesującym miejscu między takimi konsolami jak Logitech G Cloud Gaming Handheld a Steam Deckiem od Valve. Pierwszy z nich to dedykowane urządzenie do grania w chmurze i kosztuje 350 USD, co jest sporą ceną, jak na to, co potrafi ten sprzęt. Steam Deck jest droższy, ale może lokalnie uruchamiać gry takie jak Elden Ring, Stray i Hades. A co więcej, jeśli posiadamy już te tytuły na Steamie, nie musimy za nie ponownie płacić. To, czego nie ma Steam Deck, to łączność 5G, a to może sprawić, że Razer Edge 5G będzie interesującą opcją dla wielu graczy. Razer, Qualcomm i Verizon obiecały udostępnić więcej informacji o swojej współpracy 15 października na RazerCon.

Na chwilę obecną nie wiemy, jak współpraca z amerykańską siecią Verizon wpłynie na dostępność Razer Edge 5G na europejskich rynkach, w tym w Polsce. 

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer szykuje przenośną konsolę z obsługą 5G i możliwością gry lokalnej

 0