Razer twierdzi, że Viper 8KH to najszybsza gamingowa mysz na rynku

Razer twierdzi, że Viper 8KH to najszybsza gamingowa mysz na rynku

Razer pochwalił się dziś nową autorską technologią o nazwie HyperPolling, która debiutuje wraz z nową myszką Viper 8KHz. Dzięki jej implementacji, gryzoń ten ma być najbardziej responsywną myszką dla graczy. Obecnie, większość topowych myszy gamingowych wspiera częstotliwości raportowania do poziomu 1000 Hz. Jest to standard, który obowiązuje w branży od lat i producenci peryferiów raczej nie koncentrowali się na tym aspekcie w ostatnim czasie. Razer przekonuje jednak, że dzięki szybszym komputerom i monitorom o wyższej częstotliwości odświeżania zwiększony polling rate może wyeliminować irytujące mikrozacięcia, znacznie poprawiając tym samym wydajność rozgrywki, podczas której ułamek sekundy może zadecydować o wygranej lub przegranej.

Razer pochwalił się dziś nową autorską technologią o nazwie HyperPolling, która debiutuje wraz z nową myszką Viper 8KHz.

Technologia Razer HyperPolling wykorzystuje szybki mikrokontroler USB, aby wykroczyć poza te standardowe rozwiązania wraz z rzeczywistą częstotliwością raportowania na poziomie do 8000 Hz. Pozwala to Viper 8KHz na wysyłanie do ośmiu razy więcej danych na sekundę, co przekładać ma się na redukcję opóźnienia wejściowego z 1 ms do zaledwie 1/8 milisekundy. W rezultacie opóźnienie między ostatnim raportem a renderowanymi na monitorze klatkami obrazu jest znacznie mniejsze w porównaniu z polling rate 1000 Hz. Skutkuje to płynniejszym ruchem kursora oraz jego bardziej aktualną pozycją. Wyższe częstotliwości raportowania pomagają także w zmniejszeniu opóźnienia wejścia, minimalizując mikrozacięcia i nagłe skoki pozycji kursora, w wyniku czego jego ruch na ekranie jest płynniejszy i dokładniejszy. Przynajmniej tak wygląda teoria, gdyż trudno powiedzieć, czy ma to rzeczywiste przełożenie na osiągi graczy.  

Viper 8KHz to nie tylko HyperPolling, gdyż mysz łączy w sobie trzy istotne technologie Razera, co w konsekwencji tworzyć ma najszybszą na świecie mysz do gier turniejowych. Mowa tu o optycznych przełącznikach Razer drugiej generacji i czujniku optycznym Razer Focus +. Przełączniki optyczne Razera drugiej generacji dostarczają bardziej wyczuwalne informacje zwrotne, dzięki którym każde kliknięcie i dźwięk są wyraźniejsze niż wcześniej. Optyczny sensor Razer Focus+ charakteryzuje się dokładnością rozdzielczości na poziomie 99,6%, dzięki czemu nawet najdrobniejsze ruchy są precyzyjnie śledzone. 

Całość zamknięto w solidnej, oburęcznej obudowie, ważącej zaledwie 71 gramów. Viper 8KH jest wyposażony w ślizgacze, wykonane w 100% z teflonu PTFE, zapewniające płynniejszy ruch oraz kabel SpeedFlex, który zapewnia minimalny opór podczas płynnych ruchów. Dzięki Razer Synapse 3 gracze mogą zmienić mapowanie ośmiu programowalnych przycisków, przypisać makra lub funkcje dodatkowe i zapisać wszystkie konfiguracje profili w wewnętrznej pamięci Viper 8KHz. Cena nowości Razera to 89,99 EUR. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer twierdzi, że Viper 8KH to najszybsza gamingowa mysz na rynku

 0