Razer udostępnia THX Spatial Audio dla dowolnych słuchawek

Razer udostępnia THX Spatial Audio dla dowolnych słuchawek

Razer od jakiegoś czasu oferuje w swoich high-endowych headsetach dla graczy wsparcie dla THX Spatial Audio, obiecując bardziej immersyjny przestrzenny dźwięk w słuchawkach. Problemem dotychczas było jednak, że funkcja ta dostępna była jedynie dla najdroższych modeli w ofercie amerykańskiego producenta, co stanowiło istotną barierę dla wielu osób. Dziś Razer poinformował, że oprogramowanie Razer THX Spatial Audio dla systemu Windows 10 zostało właśnie udostępnione dla wszystkich modeli headestów i słuchawek dousznych. Tym samym teraz każdy gracz może ulepszyć dźwięk przestrzenny podczas korzystania ze swoich słuchawek 3,5 mm, Bluetooth czy USB. „Dzięki zaawansowanemu dźwiękowi przestrzennemu 7.1 oraz wirtualnym głośnikom z możliwością ich regulacji, aplikacja zapewnia dokładność pozycjonowania i poprawia wrażenia z rozgrywki. Razer THX Spatial Audio” - zapewnia firma.

Każdy gracz może ulepszyć dźwięk przestrzenny podczas korzystania ze swoich słuchawek 3,5 mm, Bluetooth czy USB.

„Wraz z THX stworzyliśmy rozwiązanie audio, które odpowiada na główną potrzebę graczy - dynamiczny i dokładny dźwięk pozycyjny”, powiedział Alvin Cheung, starszy wiceprezes działu biznesowego urządzeń peryferyjnych Razera. „Osiągnęliśmy to korzystając z eksperckiej wiedzy THX w zakresie dźwięku dla filmów, a następnie dodaliśmy szeroki zakres narzędzi do personalizowania ustawień, aby każdy słuchacz mógł dostroić krajobraz dźwiękowy do własnych potrzeb”. „Dla THX współpraca z Razerem była prawdziwą przyjemnością. Dzięki temu mogliśmy zaoferować naszą technologię THX Spatial Audio w celu poprawienia wrażeń z rozgrywki” - powiedział Jason Fibre, starszy wiceprezes i dyrektor generalny technologii mobilnych THX Ltd. „Zapewnia ona również bardziej realistyczny dźwięk podczas słuchania muzyki i oglądania filmów”.

Razer obiecuje, że dzięki zaawansowanemu silnikowi renderującemu, THX Spatial Audio zapewnia jedno z najlepszych rozwiązań dla dźwięku pozycyjnego, nawet w przypadku źródeł stereo. Wynikać ma to z faktu, że tradycyjnie systemy dźwięku przestrzennego wymagają źródła dźwięku wspieranego wieloma głośnikami, ale silnik renderujący THX jest w stanie stworzyć, z zaledwie dwóch kanałów, szerszy krajobraz dźwiękowy z precyzyjnym pozycjonowaniem. Niezależnie od tego, czy pracujesz z dźwiękiem stereo, 5.1, czy 7.1, moc silnika THX w połączeniu z unikalnym wirtualnym systemem głośników generować ma bardziej naturalne, trójwymiarowe pole dźwiękowe, które ożywia gry.

Nie da się ukryć, że precyzyjne zlokalizowanie przeciwników stanowi często różnicę między wygraną a przegraną w czasie sieciowych potyczek. Aplikacja Razer THX Spatial Audio zapewniać ma możliwość wskazywania źródła zagrożeń wyłącznie na podstawie generowanych odgłosów, co daje graczom przewagę nad konkurencją. Aplikację Razer THX Spatial Audio wyposażono w bogaty zestaw opcji personalizacji, w tym możliwość regulacji głośników, głośności i odległości, aby umożliwić każdemu użytkownikowi dokładne dostrojenie aplikacji do indywidualnych preferencji. Użytkownicy mogą dodatkowo dostosować dźwięk do dowolnej gry lub aplikacji multimedialnej, aby dopasować je jak najdokładniej do zamierzeń ich twórców. Korzystając z equalizera aplikacji, gracze mogą wybierać spośród licznych skonfigurowanych wcześniej ustawień lub modyfikować, tworzyć i przechowywać własne nastawy EQ.

Aplikacja Razer THX Spatial Audio dla systemu Windows 10 została zaprojektowana do współpracy ze wszystkimi typami i markami słuchawek nausznych i dousznych, aby zapewnić wsparcie jak największej liczbie użytkowników. Ponadto jest kompatybilna z analogowymi zestawami słuchawkowymi 3,5 mm, słuchawkami USB i Bluetooth. Oprogramowaniu wkrótce po premierze będzie również towarzyszyć widżet dostępny za pośrednictwem Windows Game Bar dla systemu Windows 10 (Win + G), umożliwiający szybki dostęp do podstawowych funkcji, takich jak przełączanie profili EQ w locie. Jak też zapewne się domyślacie, Razer THX Spatial nie jest darmowe, bo aplikacja dotychczas dostępna były jedynie w słuchawkach Razera z górnej półki. Jeśli więc Wasz headset wspiera już dźwięk przestrzenny 7.1, to zapłacicie tylko 12,49 EUR, w innym wypadku pełna cena wynosi 24,99 EUR. Jeśli nie jesteście przekonani co do możliwości apki, to warto najpierw dać jej szansę korzystając z darmowego triala.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer udostępnia THX Spatial Audio dla dowolnych słuchawek

 0