Razer wprowadza optyczną klawiaturę mechaniczną do laptopa Blade 15

Razer wprowadza optyczną klawiaturę mechaniczną do laptopa Blade 15

Razer wprowadza pierwszą na świecie klawiaturę optyczną w laptopie do gier, która do natychmiastowego rejestrowania naciśnięć klawiszy wykorzystuje czujniki światła ,zamiast fizycznych przełączników Obecnie technologię tę można znaleźć tylko w jednej konfiguracji Blade 15, ale można się spodziewać, że nowość pojawi się w kolejnych modelach w przyszłym roku. Klawiaturę można znaleźć w laptopie Blade 15 w wersji Advanced, który kosztuje około 2650 dolarów. W tej cenie nabywca otrzyma  Intel Core i7-9750H, Nvidia GeForce RTX 2070, 16GB RAM, 512 GB SSD oraz ekran z odświeżaniem 240 Hz.

Raze wprowadza na rynek pierwszy laptop z optyczną klawiaturą, która wykorzystuje światło zamiast tradycyjnych fizycznych przełączników.

Dzięki błyskawicznej aktywacji, laptopowa optyczna klawiatura, ma zapewnić graczom niemalże "niesprawiedliwą przewagę", mówi Razer. Technologia wykorzystuje wiązkę światła podczerwonego pod klawiszami, które mają skok 1,7 mm, ale działają z odległości 1 mm z siłą 55 g. Wyposażony jest również w dotykowe sprzężenie zwrotne klawiatury mechanicznej, zapewniające lepsze doświadczenia z pisania niż tradycyjne klawiatury membranowe. Ponieważ laptop używa światła zamiast fizycznych przełączników do rejestrowania danych wejściowych, uderzenia są rejestrowane natychmiastowo bez opóźnień, co skutkuje zerowym czasem odbicia. Klawiaturę wyposażono również w funkcję N-Key Rollover z funkcją anti-ghosting, która pomaga może przydać się graczom w intensywnych sesjach gry.

Oczywiście byłaby to technologia do gier, gdyby nie była wyposażona w oświetlenie RGB. Razer udostępnia sterowanie podświetleniem za pomocą oprogramowania Chroma RGB, które oferuje niezliczoną liczbę kolorów dla indywidualnie podświetlanych klawiszy. Można je również skonfigurować za pomocą wstępnie wgranych projektów i niestandardowych wzorów dostępnych w warsztacie Chroma. "Razer jest firmą opartą na nowatorskich rozwiązaniach, koncentrujemy się na zwiększaniu oferty, aby zapewnić graczom najlepszy w swojej klasie sprzęt" - mówi Brad Wildes, starszy wiceprezes działu systemów Razer. "Nasz laptop Razer Blade 15 z nową optyczną klawiaturą jest pierwszym tego rodzaju, zapewniając graczom najbardziej zaawansowaną technologię przełączników na rynku, gdziekolwiek się znajdą".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer wprowadza optyczną klawiaturę mechaniczną do laptopa Blade 15

 0