Razer wykupił firmę audio George'a Lucasa - THX

Razer wykupił firmę audio George'a Lucasa - THX

THX to firma audio, założona przez samego George'a Lucasa w 1983. Jej nazwa wzięła się od pierwszego filmu Lucasa, THX-1138, dystopijnego thrillera science-fiction z Robertem Duvallem. Od tamtej pory THX wprowadzało i wyznaczało standardy jakości w kinach, urządzeniach kina domowego czy dedykowanym sprzęcie do grania. Certyfikat THX od lat oznacza dostarczenie najwyższych standardów jakości audio. Bardzo znana na poletku hardware'owym firma Razer właśnie ogłosiła wykupienie większościowego udziału w THX. Szczegóły transakcja nie są znane, ale firma Lucasa zachowa niezależność.


Scena z filmu THX-1138 (1971) w reżyserii George'a Lucasa, z którego pochodzi nazwa THX.

CEO Razer, Min-Liang Tan w wywiadzie dla The Verge zauważa, że przestrzeń rozrywki ulega unifikacji dzięki na przykład teledyskom w 360 stopniach, czy też filmowym adaptacjom gier i growym adaptacjom filmów. Z Kolei Laurie Fincham, wiceprezydent Badań i Rozwoju Audio w THX jest zdania, że dzięki priorytetom takim jak jakość, ergonomia i innowacja, Razer jest idealnym partnerem aby zapewnić najwyższy poziom doznań audiowizualnych dla jak najszerszego grona odbiorców.  Na pewno Razer ma jakieś ambitne plany aby również wprowadzać innowacje w tej dziedzinie, lecz niestety, w tym momencie nie ujawniono żadnych konkretnych planów.

CEO THX, Ty Ahmad-Taylor uważa, że dzięki temu partnerstwu, THX zyska niesamowicie stabilne oparcie, które ułatwi funkcjonowanie różnym biznesowym gałęziom firmy - certyfikacji oraz optymalizacji systemów audio. Taylor nie wyklucza także wypuszczenia kilku wspólnie zaprojektowanych produktów wraz z Razerem.

Jedna rzecz natomiast jest pewna - Razer pozwoli THX operować niezależnie z zarządem w niezmienionym składzie. Warto odnotować także, że to nie pierwszy raz kiedy THX wchodzi w przestrzeń sprzętu komputerowego, gdyż już w 2002 roku Creative wykupił 60% udziałów w firmie George'a Lucasa. Teraz prawdopodobnie całość tych udziałów została przekazana Razerowi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer wykupił firmę audio George'a Lucasa - THX

 0