Razer zapowiada podniesienie cen gamingowych laptopów nowej generacji

Razer zapowiada podniesienie cen gamingowych laptopów nowej generacji

Rosnące ceny mają spowodować wzrost cen gamingowych laptopów. CEO Razera zapowiada, że wkrótce graczy czekają kolejne podwyżki i dotkną one również serię Blade.

Globalny niedobór chipów spowodował ostry wzrost cen gamingowych podzespołów, choć głównie dotyczy to części do komputerów stacjonarnych. Widać to najwyraźniej na przykładzie kart graficznych, gdzie ceny wzrosły ponad dwukrotnie powyżej zalecanej ceny detalicznej. Oznacza to, że na obecnym rynku dobry laptop do gier często jest w rzeczywistości o wiele lepszą ofertą niż komputer PC i wielu graczy szukając gamingowego sprzętu, kieruje się właśnie w stronę mobilnych rozwiązań. Ma się to jednak zmienić.

Razer zapowiada, że gamingowe laptopy zdrożeją. Dotyczy to również drogiej serii Blade, która mimo wszystko była często dość opłacalna w zestawieniu z obecnymi cenami kart graficznych.

Według prezesa Razera, ze względu na znaczne wzrosty kosztów komponentów, laptopy Razer nowej generacji będą musiały również kosztować więcej. Min-Liang Tan potwierdził, że laptopy gamingowe nowej generacji Razera, w tym flagowa seria Razer Blade, odnotują wzrost cen. Firma wprowadziła swoje pierwsze laptopy Blade z procesorami AMD dopiero w zeszłym roku i prawdopodobnie wprowadzi na rynek nowe laptopy z procesorami AMD również w 2022 roku obok modeli z procesorami Core. 

Nowa generacja laptopów Razer zostanie zaprezentowana  w okolicy targów CES 2022, mniej więcej w tym samym czasie, kiedy Intel, AMD i NVIDIA ujawnią swoje nowe produkty w postaci procesorów Ryzen 6000, Alder Lake-P oraz odświeżonych kart graficznych. Podwyżka cen komponentów, o której wspomina CEO Razer, nie musi jednak oznaczać tylko wzrostu cen procesorów i GPU, ale także wyświetlaczy, pamięci DDR5 nowej generacji (obsługiwanej przez obie architektury CPU) oraz pamięci masowej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Razer zapowiada podniesienie cen gamingowych laptopów nowej generacji

 0