RE190 - wzmacniacz sieci bezprzewodowej od TP-Link z technologią OneMesh

RE190 - wzmacniacz sieci bezprzewodowej od TP-Link z technologią OneMesh

Oferta Range Extenderów od TP-Link poszerzyła się właśnie o model RE190 z obsługą technologii OneMesh dla osób mających w domu lub biurze problemy z zasięgiem sieci Wi-Fi. Według producenta wzmacniacz skutecznie eliminuje martwe strefy zapewniając stabilne, jak również płynne połączenie Wi-Fi w miejscach, gdzie do tej pory nie było ono dostępne. Urządzenie pracuje w standardzie 802.11ac (Wi-Fi 5) proponując użytkownikom do 733 Mb/s w dwóch pasmach: do 433 Mb/s w paśmie 5 Ghz oraz do 300 Mb/s w paśmie 2.4 Ghz. Nowy Range Extender jest wstecznie kompatybilny ze standardami 802.11a/b/g/n, co gwarantuje poprawne działanie ze wszystkimi routerami lub punktami dostępowymi obecnymi na rynku. TP-Link RE190 wspiera technologię High Speed wykorzystującą obydwa pasma, w celu zwiększenia przepustowości połączenia. Dane wysyłane są jednym pasmem, a odbierane drugim.

TP-Link RE190 z obsługą technologii OneMesh przeznaczony jest dla osób mających w domu lub biurze problemy z zasięgiem sieci Wi-Fi.

RE190 - wzmacniacz sieci bezprzewodowej od TP-Link z technologią OneMesh

Natomiast wspomniany już OneMesh dzięki płynnemu roamingowi gwarantuje nieprzerwaną transmisję danych podczas przemieszczania się po domu i w praktyce telefon lub laptop użytkownika automatycznie przełączy się do routera lub wzmacniacza o najsilniejszej w danym momencie sile sygnału. Co istotne proces ten jest niezauważalny dla użytkownika. Aby w pełni korzystać z udogodnień sieci Mesh, nie będzie konieczna wymiana wszystkich urządzeń. Wystarczy zaktualizować firmware swojego routera do wersji OneMesh. Pełna lista urządzeń TP-Link, które zostaną objęte aktualizacją oraz tych, które już występują w wersji OneMesh, znajduje się tutaj. Konfiguracja wzmacniacza jest banalnie prosta. W celu połączenia się z siecią wystarczy tylko nacisnąć przycisk WPS na routerze, a następnie, w ciągu dwóch minut, przycisk RE na wzmacniaczu.

RE190 - wzmacniacz sieci bezprzewodowej od TP-Link z technologią OneMesh

Umieszczone na obudowie RE190 diody LED wskazują siłę sygnału sieci bezprzewodowej i pomagają w znalezieniu optymalnej lokalizacji dla sprzętu. Zarządzanie urządzeniem umożliwia aplikacja TP-Link Tether. Teraz na każdym urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym iOS lub Android użytkownik może przeprowadzić pierwszą konfigurację, monitorować stan wzmacniacza sygnału, kontrolować jego funkcje oraz zmieniać jego ustawienia. Więcej informacji na temat TP-Link RE190 dostępnych jest na stronie internetowej. Wzmacniacz jest już dostępny w sprzedaży w cenie około 100 złotych brutto, produkt objęty jest 36- miesięczną gwarancją. Więcej informacji o produkcie przeczytamy bezpośrednio na tej stronie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: RE190 - wzmacniacz sieci bezprzewodowej od TP-Link z technologią OneMesh

 0