realme 8 5G zaprezentowany. Chiński producent robi krok wstecz

realme 8 5G zaprezentowany. Chiński producent robi krok wstecz

realme posiada już w swojej ofercie najtańszy telefon ze wsparciem dla 5G, czyli realme 7 5G, ale chiński producent chce, by technologia ta była jeszcze szerzej dostępna i właśnie zaprezentował jego następcę, czyli realme 8 5G. Ten rozszerza serię realme 8, która została bardzo dobrze przyjęta na polskim rynku, ze względu na bardzo dobry stosunek ceny do możliwości. Jeśli jednak w bazowym modelu brakowało Wam łączności 5G, to realme 8 5G stanowić może rozwiązanie tego problemu. Trzeba jednak podkreślić, że nie jest to po prostu ten sam smartfon tylko z modemem obsługującym nowszą wersję łączności komórkowej. Zmiany zaczynają się od SoC, gdyż model 5G jest napędzany przez Dimensity 700, którego modem sub-6 GHz  ma osiągać teoretyczną prędkość do 2,77 Gb/s, podczas gdy Helio G95 w realme 8 może obsłużyć mniej niż jedną czwartą tego.

Jeśli w bazowym realme 8 brakowało Wam łączności 5G, to realme 8 5G stanowić może rozwiązanie tego problemu.

Z drugiej strony, Dimensity 700 powinien być nieco słabszy pod względem wydajności. Na plus zaliczyć trzeba fakt, że jest to 7 nm układ (w porównaniu z 12 nm G95), więc powinien być bardziej energooszczędny. Zgodnie z wewnętrznymi testami realme bateria o pojemności 5000 mAh w telefonie powinna wystarczyć na 21 godzin odtwarzania wideo lub dni odtwarzania muzyki. W zestawie znajduje się ładowarka o mocy 18 W, która wykorzystuje możliwości telefonu. Tutaj odnotować trzeba krok w tył, gdyż realme 7 5G obsługiwał 30 W. Co więcej, jego Helio 800U również oferował wyższą wydajność, a poprzednik miał także kilka inna przewag, do których jeszcze wrócimy. Z racji tego, że producent promuje swoją nowość m.in. jako tani smartfon do grania, otrzymał on wyświetlacz LCD o odświeżaniu 90 Hz. Dla porównania realme 8 (4G) wyposażony jest w Super AMOLED, ale o odświeżaniu 60 Hz, a realme 7 5G posiadał 120 Hz panel LCD. Na plus zaliczyć trzeba jednak fakt, że 6,5-calowy ekran 1080p+ został zabezpieczony szkłem Dragontrail, którego zabrakło w bazowej wersji. Jego jasność jest jednak przeciętna (600 nitów) w stosunku do realme 8 (1000 nitów).  

realme 7 5G - recenzja najtańszego smartfona ze wsparciem dla 5G

Downgrade odnotować trzeba także w zakresie aparatów, ponieważ nowość nie posiada 8 MP szerokokątnej jednostki i możliwości nagrywania w 4K (ani nawet w 1080p w 60 k./s). 48 MP sensor główny to dwuletni już Samsung GM1, który pozwala robić zdjęcia w 12 MP. Ten sparowano z jednostką makro i czarną-białą do portretów. Przednia kamerka oferuje 16 MP.  realme 8 5G oferuje 4 GB RAM w podstawowym wariancie, ale możemy zdecydować się też na 8 GB. Technologia Dynamic RAM Expansion zwiększa te pojemności odpowiednio do 5 GB i 11 GB. Na dane utrzymujemy 128 GB, ale za sprawą potrójnego gniazda mamy nie tylko miejsce na dwie karty SIM, ale i microSD (do 1 TB). Warto też odnotować, że na tylnym panelu nie uświadczymy już napisu DARE TO LEAP. Całości dopełniają czytnik linii papilarnych na tylnym panelu, gniazdo słuchawkowe minijack i port USB typu C. realme 8 5G debiutuje w pierwszej kolejności w Tajlandii, ale wkrótce powinno zawitać też do Polski i wtedy też poznamy jego cenę w naszym kraju.

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme 8 5G zaprezentowany. Chiński producent robi krok wstecz

 0