Realme prezentuje swój pierwszy smartwatch i telewizory

Realme prezentuje swój pierwszy smartwatch i telewizory

Realme to wciąż dość młoda marka, ale już zdążyła wyrobić sobie renomę i często określana jest jako “pogromca Xiaomi”, a to za sprawą flagowych smartfonów w szokująco niskich cenach (choć standardowo, kolejne generacje przynoszą doganianie konkurencji w tym zakresie). Co więcej, jest to jeden z najszybciej rozwijających się producentów telefonów na rynku, nic więc dziwnego, że postanowił on wykorzystać bardzo dobrą passę do rozszerzenia swojej działalności. Tym samym, Realme będzie rywalizować z Xiaomi i innymi firmami już nie tylko na rynku smartfonów czy opasek fitnessowych, ale także w nowych kategoriach produktów, czyli smartwatchy i telewizorów. Chiński producent zaprezentował właśnie Realme Watch oraz Realme Smart TV.

Chiński producent postanowił powalczyć z Xiaomi także w innych segmentach rynku poza smartfonami i zaprezentował właśnie Realme Watch oraz Realme Smart TV.

Realme Watch to jakże oryginalna nazwa dla pierwszego smartwatcha firmy. Ten otrzymał kwadratową kopertę z 1,4-calowym wyświetlaczem LCD o rozdzielczości 320 x 320 pikseli, a sprzęt zdaje się działać pod kontrolą zmodyfikowanej wersji Androida. Potrafi on wyświetlać powiadomienia, kontrolować muzykę, rozłączać połączenia i robić inne typowe dla tego typu gadżetów rzeczy. Producent obiecuje, że sprzęt wytrzymuje od 7 do 9 dni pracy na baterii na jednym ładowaniu lub 20 dni w trybie oszczędzania energii. Mamy wątpliwości co do tych zapewnień, szczególnie biorąc pod uwagę ekran LCD (OLED lepiej by się tu sprawdził). Poza tym, Realme Watch posiada takie same funkcjonalności jak opaska fitnessowa firmy, która zadebiutowała w marcu, czyli posiada pulsometr, monitoruje sen i oferuje tryb cricket-tracking, który ewidentnie skierowany jest do Hindusów. Warto też wspomnieć, że paski są wymienne. Cena zegarka na rynku indyjskim wynosi ok. 220 zł, a sprzedaż rozpocznie się 5 czerwca. Na chwilę obecną nie wiemy, czy gadżet trafi na polski rynek.

Realme najwyraźniej pozazdrościło Xiaomi, Honorowi, OnePlus i innym markom kojarzonym ze smartfonami, które zdecydowały na wypuszczenie telewizorów i także zaprezentowało swoje smart TV. To nazywa się Realme Smart TV (ponownie, jakże oryginalnie), dostępne jest w dwóch rozmiarach i jest to typowo budżetowa konstrukcja. 32-calowy model oferuje dawno zapomnianą już na rynku telewizorów rozdzielczość 720p, z kolei 43-calowy oferuje ekran Full HD (1080p). Jeśli wiec ktoś liczył na 4K, to może poczuć się rozczarowany. Realme twierdzi jednak, że jego Smart TV obsługują HDR10 i HLG, choć przy szczytowej jasności 400 nitów nie liczylibyśmy na spektakularny efekt szerokiego zakresu tonalnego. Telewizory napędzane są czterordzeniowymi procesorami MediaTek i posiadają cztery głośniki o mocy 24 W z certyfikatem Dolby Audio. Ich sprzedaż rusza 2 czerwca, a ceny wynoszą ok. 710 zł za mniejszy model i 1200 zł za większy.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Realme prezentuje swój pierwszy smartwatch i telewizory

 0