Realme X3 SuperZoom - high-endowy smartfon w kuszącej cenie

Realme X3 SuperZoom - high-endowy smartfon w kuszącej cenie

Realme zapowiedziało nowy high-endowy smartfon skierowany na rynek europejski. Realme X3 SuperZoom, jak sama nazwa wskazuje, mocno stawia na możliwości fotograficzne, a konkretniej na peryskopowy zoom, oferujący przybliżenie sięgające 60 razy (hybrydowy zoom). Pozostała część specyfikacji także jest niczego sobie, gdyż stanowi połączenie komponentów typowych dla flagowców z ubiegłego i obecnego roku, a to wszystko w niezwykle atrakcyjnej cenie, jak na tej klasy sprzęt. Telefon ma więc spore szanse na sukces, stanowiąc kuszącą alternatywę dla osób poszukujących wydajnego modelu klasy flagowca za ułamek ceny, jaką obecnie trzeba zapłacić za tego typu sprzęt, szczególnie od popularnych marek pokroju Samsunga, Huawei, nie wspominając o Apple.

Realme X3 SuperZoom stanowi kuszącą alternatywę dla osób poszukujących wydajnego modelu klasy flagowca za ułamek ceny, jaką obecnie trzeba zapłacić za tego typu sprzęt.

Realme X3 SuperZoom wyposażony został w 6,6-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD+ i choć nie jest to AMOLED, to jednak pochwalić może się niezwykle płynnym działaniem, a to za sprawą częstotliwości odświeżania poziomie 120 Hz. Efektem zastosowania panelu LCD jest za to wyraźna „bródka”, czyli grubsza dolna ramka. Czytnik linii papilarnych został zaś zintegrowany z przyciskiem Power umieszczonym na prawej krawędzi smartfona. Za wydajność sprzętu odpowiada układ Snapdragon 855+, chłodzony przez system oparty o komorę parową. Jest to SoC stosowany we flagowych telefonach z drugiej połowy zeszłego roku i choć może nieco odstaje od Snapdragona 865, to jednak to wciąż niezwykle wydajny procesor. Ten wspomagany jest przez aż 12 GB pamięci RAM, a na dane utrzymujemy 256 GB szybkiej pamięci UFS 3.0. Za czas pracy urządzenia odpowiada bateria o pojemności 4200 mAh, a nie zabrakło opcji szybkiego ładowania o mocy 30 W (Dart Charge).

W zakresie łączności możemy liczyć na wsparcie dla Wi-Fi ac (niestety bez obsługi ax), Bluetooth 5.0 i dwuzakresowego GPS. Brakuje tu jednak NFC, a także tradycyjnego gniazda słuchawkowego, gdzie posiłkować możemy się tylko USB typu C. Z tyłu Realme X3 SuperZoom znajdziemy poczwórny moduł aparatu. Podstawowa jednostka to 64 MP sensor, ten wspomagany jest przez 8 MP aparat szerokokątny i 8 MP teleobiektyw z 5x zoomem optycznym, a całości dopełnia 2 MP sensor makro. Aparat oferuje również tryb Nightscape 4.0 i Tripod. Z przodu umieszczono zaś 32 MP kamerkę przednią do selfie wspomaganą przez 8 MP jednostkę szerokokątną. Realme X3 SuperZoom jest już dostępny w przedsprzedaży w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii poprzez stronę realme.com. Jego sprzedaż rozpocznie się 4 czerwca, a cena to 499 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Realme X3 SuperZoom - high-endowy smartfon w kuszącej cenie

 0