Realme X3 zapowiedziany. Smartfon z mocną specyfikacją w niskiej cenie

Realme X3 zapowiedziany. Smartfon z mocną specyfikacją w niskiej cenie

W ostatnim czasie producenci smartfonów stosują dość dziwną praktykę, w ramach której najpierw prezentują jakieś bardziej wymyślne wersje swoich smartfonów, a w późniejszym terminie ujawniają podstawowy wariant tego modelu. Tak właśnie postąpiło Realme, które w ubiegłym miesiącu zapowiedziało smartfon X3 SuperZoom, a teraz dopiero pokazało standardowe X3. Jak można się domyślić, „zwykłe” X3 nie posiada peryskopowego modułu aparatu i zamiast tego oferuje bardziej tradycyjny 12 MP teleobiektyw, który odpowiada za zoom optyczny w telefonie. Samo X3 jest dość nietypowym smartfonem z naprawdę mocną specyfikacją, ale napędzanym przez ubiegłoroczny flagowy procesor Qualcomm. Dzięki temu producent mógł zaoferować ten produkt w naprawdę kuszącej cenie.

Realme X3 jest dość nietypowym smartfonem z naprawdę mocną specyfikacją, ale napędzanym przez ubiegłoroczny flagowy procesor Qualcomm.

Poza wspomnianą różnicą w ramach aparatów z zoomem optycznym, X3 różni się od X3 SuperZoom także przednią kamerką, ponieważ w bazowym modelu zastosowano 16 MP sensor (zamiast 32 MP) wspomagany przez 8 MP jednostkę szerokokątną, a cały moduł umieszczono w owalnym wycięciu w ekranie. Poza tym X3 jest niemal identyczne jak wersja SuperZoom, oznacza to, że otrzymujemy 6,6-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości Full HD+ o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz. Czytnik linii papilarnych został zaś zintegrowany z przyciskiem Power umieszczonym na prawej krawędzi smartfona. Za wydajność sprzętu odpowiada układ Snapdragon 855+, chłodzony przez system oparty o komorę parową. Jest to SoC stosowany we flagowych telefonach z drugiej połowy zeszłego roku i choć może nieco odstaje od Snapdragona 865, to jednak to wciąż niezwykle wydajny procesor. Ten wspomagany jest przez 6 lub 8 GB pamięci RAM, a na dane utrzymujemy 128 GB szybkiej pamięci UFS 3.0. Za czas pracy urządzenia odpowiada bateria o pojemności 4200 mAh, a nie zabrakło opcji szybkiego ładowania o mocy 30 W (Dart Charge).

W zakresie łączności możemy liczyć na wsparcie dla Wi-Fi ac (niestety bez obsługi ax), Bluetooth 5.0 i dwuzakresowego GPS. Brakuje tu jednak NFC, a także tradycyjnego gniazda słuchawkowego, gdzie posiłkować możemy się tylko USB typu C. Z tyłu Realme X3 SuperZoom znajdziemy poczwórny moduł aparatu. Podstawowa jednostka to 64 MP sensor, ten wspomagany jest przez 8 MP aparat szerokokątny i 12 MP teleobiektyw z 2x zoomem optycznym, a całości dopełnia 2 MP sensor makro. Realme X3 jak na razie zapowiedziany został jedynie na rynku indyjskim. Jego sprzedaż rozpocznie się tam 30 czerwca, a cena to 24999 INR (ok. 1300 zł) za wersję 6/128 GB i 25999 INR (ok. 1360 zł) za wariant 8/128 GB. Nie mamy pewności, czy X3 trafi na rynek europejski, ale biorąc pod uwagę, że X3 SuperZoom jest dostępny na Starym Kontynencie, to i podstawowy model powinien trafić na Zachód. Jego cena powinna być zaś niższa - X3 SuperZoom wyceniono na 499 EUR.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Realme X3 zapowiedziany. Smartfon z mocną specyfikacją w niskiej cenie

 0