realme zapowiada flagowy smartfon Race ze Snapdragonem 888

realme zapowiada flagowy smartfon Race ze Snapdragonem 888

Podczas corocznej konferencji Qualcomm Snapdragon Tech Summit Digital 2020, firma realme ogłosiła, że jako jeden z pierwszych producentów zaprezentuje model smartfona opartego na 5 nm platformie mobilnej Qualcomm Snapdragon 888 5G. Nowy flagowiec realme będzie się nazywać Race, nawiązując tym samym do bardzo dużej szybkości i wydajności, uzyskanej między innymi dzięki procesorowi Snapdragon 888. CEO realme, Sky Li, w swoim wystąpieniu na konferencji podkreślił, że Qualcomm Technologies zawsze był jednym z kluczowych partnerów realme. Zdradził również, że prace nad najnowszym flagowcem trwają już od kilku miesięcy. Cała specyfikacja realme Race ma być naprawdę imponująca. 

realme ogłosiło, że jako jeden z pierwszych producentów zaprezentuje model smartfona opartego na 5 nm platformie mobilnej Qualcomm Snapdragon 888 5G.

Z nieoficjalnych doniesień wiemy, że realme Race oprócz Snapdragona 888 wyposażony będzie także w 12 GB pamięci RAM i 256 GB na dane, a całość obsłuży system operacyjny Android 11 z nakładką Realme UI 2.0. Producent ujawnił już także zdjęcie prezentujące tylny panel urządzenia w kolorze perłowej masy, gdzie w oczy rzuca się przede wszystkim duży okrągły moduł aparatu z czterema obiektywami (niestety nie mamy żadnych szczegółów na temat poszczególnych jednostek). Nie wiemy też, czy Race wspierać będzie imponującą technologię szybkiego ładowania realme, czyli UltraDART o mocy 125 W. Nazwa Race jednak zobowiązuje i mamy nadzieję, że tak się stanie. Niewiadomą pozostaje też data premiery tego flagowca, ale raczej nie będziemy musieli zbyt długo na niego czekać i Race może zadebiutować w styczniu, jeszcze przed serią Galaxy S21 od Samsunga.     

realme chwali się, że jest najszybciej rozwijającą się marką smartfonów na świecie i od samego założenia w maju 2018 roku ściśle współpracuje z Qualcomm Technologies, w zakresie wykorzystywania najlepszych chipsetów, zarówno 4G, jak i 5G. W 2020 roku firma była jednym z pierwszych producentów korzystających z platform mobilnych Qualcomm Snapdragon 865 i 765G 5G. Tegoroczny flagowy model realme X50 Pro 5G ze Snapdragonem 865 i realme X50 5G ze Snapdragonem 765G zyskały szerokie uznanie na rynkach całego świata. „Platforma mobilna Snapdragon 888 5G, dzięki swojej wydajności, będzie świetnym uzupełnieniem dla modelu realme Race pod względem gier, wideo czy komunikacji, dodatkowo wykorzystując możliwości 5G do maksimum” - czytamy w komunikacie firmy.

Pokaż / Dodaj komentarze do: realme zapowiada flagowy smartfon Race ze Snapdragonem 888

 0