Recenzje karty GeForce RTX 4070 mają być rozbite w nietypowy sposób

Recenzje karty GeForce RTX 4070 mają być rozbite w nietypowy sposób

Jak podaje portal VideoCardz, NVIDIA podzieliła się już ze swoimi partnerami szczegółami odnośnie embarga na kartę graficzną GeForce RTX 4070. Zdaje się, że tym razem Zieloni zdecydowali się na dość nietypowe podejście do recenzji. 

Dokument, który wyciekł do sieci, potwierdza, że premiera GeForce RTX 4070 została zaplanowana na 13 kwietnia, ale NVIDIA nałożyła kilka obostrzeń na partnerów i recenzentów. Z przecieku wynika, że ​​w tym tygodniu obowiązywać ma pierwsze embargo. Producenci kart graficznych zaczną kontaktować się z partnerami dystrybucyjnymi i gromadzić karty GeForce RTX 4070 w swoich regionalnych magazynach, zanim trafią one do dystrybutorów, a później do sprzedawców detalicznych. Tym samym mają oni prawie miesiąc na zaopatrzenie magazynów i dystrybucję kart graficznych GeFroce RTX 4070.

NVIDIA podzieliła się już ze swoimi partnerami szczegółami odnośnie embarga na kartę graficzną GeForce RTX 4070.

Recenzenci zaczną otrzymywać egzemplarza testowe na początku kwietnia, więc powinni mieć co najmniej tydzień na realizację recenzji. Co ciekawe jednak, embargo na recenzje zostanie podzielone między modele w sugerowanej cenie producenta i w innych cenach (droższych lub tańszych). Oznacza to, że zamiast dwóch oddzielnych embarg na NVIDIA Founders Edition i autorskie modele, NVIDIA podzieli embargo na recenzje w oparciu o ich cenę rynkową.

Dzieląc embargo w ten sposób, NVIDIA zasadniczo będzie promować tańsze customowe modele zamiast fabrycznie podkręconych kart, które są zwykle droższe. Z drugiej strony nie ma sensu dzielić tych recenzji na dwa dni, bo mało kto będzie miał okazję przeczytać recenzje kart sprzedawanych nie w sugerowanej cenie, gdy tylko trafią one na półki sklepowe, a wiadomo, że ostatnimi czasy lepiej spieszyć się z zakupem.

NVIDIA oficjalnie ogłosi GeForce RTX 4070 12 kwietnia, co jest również datą publikacji recenzji wszystkich kart RTX 4070 oferowanych w sugerowanej cenie detalicznej. Testy droższych i tańszych wariantów pojawią się 13 kwietnia, czyli w dniu oficjalnej premiery karty.

GeForce RTX 4070 to czwarta odsłona modeli z rodziny Ada Lovelace. Mówi się, że ten otrzyma GPU AD104-250/251 z 5888 rdzeniami CUDA. Jeśli chodzi o pamięć, gracze powinni spodziewać się konfiguracji 12 GB GDDR6 na 192-bitowej szynie. Będzie to również pierwsza karta z serii RTX 40 do komputerów stacjonarnych z TDP na poziomie zaledwie 200 W.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Recenzje karty GeForce RTX 4070 mają być rozbite w nietypowy sposób

 0