Red Dead Online - poznaliśmy termin startu bety

Red Dead Online - poznaliśmy termin startu bety

Red Dead Redemption 2 w opinii wielu fanów jest najlepszą produkcją stworzoną przez autorów serii Grand Theft Auto, czyli firmę Rockstar. Mało jest rzeczy, do których branżowi krytycy mogli się w tym przypadku przyczepić, a ewentualne zarzuty dotyczyły mało znaczących elementów. Warto jednak podkreślić, że ta dziejąca się na Dzikim Zachodzie gra posiada nie tylko doskonale odebrany tryb single player, bo wkrótce otrzyma też tryb wieloosobowy. Jeszcze przed debiutem Red Dead Redemption 2 przedstawiciel Rockstara potwierdził, że nim opublikują finalne wydanie multiplayera, zechcą przeprowadzić testy, aby sprawdzić, czy wszystko funkcjonuje tak, jak powinno i nie ma np. problemu ze stabilnością serwerów. Dotychczas wiedzieliśmy, że beta wystartuje w listopadzie, ale nie znaliśmy konkretnego terminu - teraz wszystko jest już jasne.

Początkowo w betę Red Dead Online, która startuje już jutro, zagrają tylko posiadacze wydania Ultimate Edition, ale Rockstar stopniowo odblokuje dostęp do gry także pozostałym użytkownikom.

Beta testy Red Dead Online wystartują już jutro, ale zostaną one ograniczone wyłącznie do konkretnej grupy osób. Na początku dostęp uzyskają jedynie posiadacze wydania Ultimate Edition, lecz ta ekskluzywność będzie chwilowa. Tutaj zdecydowano się na dość nietypowe rozwiązanie i Rockstar stopniowo odblokuje dostęp do trybu sieciowego kolejnym posiadaczom gry. Pojutrze w Red Dead Online zagrają osoby, które odpaliły Red Dead Redemption 2 26 października, z kolei 29 listopada dostęp uzyskają osoby uruchamiające tytuł w dniach 27-29 października, a na końcu, czyli 30 listopada, zagrają wszyscy pozostali użytkownicy. Warto podkreślić, że jest to swego rodzaju Early Access, który na podstawie opinii społeczności będzie stopniowo rozbudowywany.

Stopniowe odblokowywanie dostępu do gry, chociaż w oczach wielu jest kiepską decyzją ze strony Rockstara, to jednak - tak jak wspominaliśmy - ma logiczne uzasadnienie, a więc chęć uniknięcia wpadki ze stabilnym funkcjonowaniem serwerów. Dobrze, że deweloperzy chcą rozwijać swój projekt wspólnie ze społecznością i jeżeli tylko będą słuchać głosu fanów, to spokojnie możemy liczyć na wciągającą i interesującą zabawę z pozostałymi użytkownikami. W ramach trybu online dostaniemy różnego rodzaju rozgrywki kooperacyjne czy rywalizację, a bitwy w ramach multiplayera stoczą ze sobą maksymalnie 32 osoby.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Online - poznaliśmy termin startu bety

 0