Red Dead Redemption 2 głównym zwycięzcą Nagród Steam

Red Dead Redemption 2 głównym zwycięzcą Nagród Steam

Valve ogłosił zwycięzców Nagród Steam. Grą Roku 2020 został Red Dead Redemption 2, który pokonał Fall Guys, Hades, Death Stranding oraz Doom Eternal. Jeżeli chodzi o pozostałe kategorie, to grą roku VR został Half-Life: Alyx, owocem miłości Counter-Strike: Global Offensive, natomiast najlepszą produkcją do wspólnych zabaw okazał się Fall Guys. Najbardziej innowacyjną rozrywkę zaproponował z kolei Death Stranding, znakomitą fabułą może pochwalić się ponownie Red Dead Redemption 2, znakomity styl wizualny posiada Ori, najlepszą ścieżkę dźwiękową znajdziemy w Doom Eternal, a największy relaks oferuje The Sims 4. Mamy tu do czynienia z plebiscytem, w którym swoje głosy oddawali użytkownicy Steam, więc to czy dany tytuł zasługuje na wygraną w danej kategorii pozostaje oczywiście kwestią indywidualnej oceny. Nie mniej jednak Red Dead Redemption 2 raczej bez zaskoczenia zgarnął w plebiscycie Valve kluczowe trofeum. Przed ogłoszeniem wyników platforma dodała raport o najlepiej zarabiających produkcjach w minionym roku.

Red Dead Redemption 2 został grą roku w plebiscycie Nagród Steam.

Całość podzielono na cztery kategorie: Platyna, Złoto, Srebro oraz Brąz. Według sklepu do tych generujących najwięcej przychodu brutto zaliczają się Cyberpunk 2077, Fall Guys, Among Us oraz Destiny 2. Ponadto w kategorii platynowej znalazło się również miejsce dla Grand Theft Auto V, Playerunknown's Battlegrounds, Red Dead Redemption 2, Counter-Strike: Global Offensive czy Monster Hunter: World. Half-Life: Alyx, Crusader Kings 3, Death Stranding i Star Wars: Squadrons należą do najpopularniejszych debiutów. Należy również przytoczyć listę najwyżej ocenianych gier na Steam i tutaj pierwszej lokaty nie zajęła propozycja Rockstar Games tylko Hades, który zebrał 98 procent pozytywnych ocen przy przeszło 90 tysiącach opublikowanych recenzji graczy. Na drugim miejscu uplasował się Factorio, a podium zamyka Phasmophobia.

Sukces w końcówce 2020 roku zaliczył sam Steam. Według Valve w Wigilię zalogowanych było jednocześnie 23 mln użytkowników, natomiast w dwa dni wynik zbliżył się do 25 milionów i jest to lepszy rezultat niż w ubiegłoroczne Boże Narodzenie. Niewątpliwie poprzedni rok pod wieloma względami daleki był od ideału, głównie ze względu na pandemię COVID-19, aczkolwiek branża technologiczna oraz gier nie może zaliczyć go do straconych, bowiem niektórzy deweloperzy generowali istne krocie dzięki osobom spędzającym czas na domowej izolacji i wydającym pieniądze na mikrotransakcje. Nie zabrakło także interesujących premier w postaci np. Horizon Zero Dawn na PC czy nadejścia nowej generacji konsol PlayStation 5 i Xbox Series X. A wy w jakie gry graliście w ciągu minionych miesięcy?

Nagrody Steam 2020:

  • Gra Roku - Red Dead Redemption 2
  • Gra Roku 2020 VR - Half-Life: Alyx
  • Owoc Miłości - Counter-Strike: Global Offensive
  • Razem raźniej - Fall Guys
  • Najbardziej innowacyjna rozgrywka - Death Stranding
  • Gra ze znakomitą fabułą - Red Dead Redemption 2
  • Gra, w której jesteś do bani - Apex Legends
  • Znakomity styl wizualny - Ori
  • Najlepsza ścieżka dźwiękowa - Doom Eternal
  • Usiądź i zrelaksuj się - The Sims 4

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 głównym zwycięzcą Nagród Steam

 0