Red Dead Redemption 2. Jakie są szanse wydania wersji na PC?

Red Dead Redemption 2. Jakie są szanse wydania wersji na PC?

Red Dead Redemption 2 to obecnie wielkie niespełnione marzenie fanów gier grających na komputerze. Pierwsza odsłona westernowej serii od Rockstara nigdy nie zdołała trafić na tą popularną platformę, z kolei kwestia pojawienia się dwójki to wciąż wielka niewiadoma, gdyż deweloperzy odpowiedzialni za projekt nie komentują pojawiających się plotek, skupiając się wyłącznie na wersji dedykowanej PlayStation 4 oraz Xbox One, która przypomnijmy pojawi się w sprzedaży już na dniach - 26 października. Tymczasem w internecie pojawił się nowy i chyba najbardziej wiarygodny przeciek ze wszystkich, które dotychczas poznaliśmy, mianowicie pochodzi od popularnej sieci marketów MediaMarkt. W ofercie szwedzkiego oddziału tego sklepu pojawił się Red Dead Redemption 2 w wydaniu na PC, z kolei jako datę premiery wymieniono 31 grudnia 2019 roku.

Szwedzki MediaMarkt umieścił komputerową wersję Red Dead Redemption 2 w swojej ofercie.

Red Dead Redemption 2. Jakie są szanse wydania wersji na PC?

Co najlepsze po zgłoszeniach MediaMarkt zdecydował się skasować datę debiutu, lecz stronę katalogową z grą pozostawił jeszcze przez pewien czas i w efekcie podsycił wszelkie plotki. Tak jak wspominaliśmy ów sklep raczej rzadko kiedy dopuszcza się tego rodzaju wycieków, stroniąc od spekulowania. Oczywiście z racji braku stanowiska twórców wciąż nie możemy traktować tej wiadomości jako sprawdzonej. Kolejnym szczegółem dającym posiadaczom PC-tów nadzieję jest fakt, iż Denuvo jakiś czas temu umieściło Rockstara, czyli studio odpowiedzialne za Red Dead Redemption 2 na liście swoich klientów, aczkolwiek może tutaj chodzić o jakieś zupełnie inne projekty. Do tego warto jeszcze wspomnieć o rzekomym umieszczeniu przez jednego z pracowników Rockstara na portalu LinkedIn wpisu o pracach na PC-towym portem Red Dead Redemption 2.

Świetne statystyki sprzedaży GTA V na PC powinny bez większego trudu przekonać Rockstara do przeniesienia Red Dead Redemption 2 na komputery.

Domysły, domysłami, a jak przenoszenie portów konsolowych na PC wygląda w przypadku gier Rockstara? Otóż okazuje się, że pomysłodawcy Grand Theft Auto bardzo lubią popularne blaszaki. Warto wrócić pamięcią do przeszłości oraz czwartej odsłony GTA, która królowała na ówczesnej generacji sprzętu. Wtedy rozbrat z komputerami nie trwał zbyt długo bowiem Rockstar potwierdził istnienie tej wersji kilka miesięcy po wydaniu gry na Xbox 360 i PlayStation 4, podczas targów Gamescom, z kolei tytuł trafił do sklepów w grudniu tego samego roku. Niestety optymalizacja pozostawała wiele do życzenia powodując przeciążenie wielu wydajnych jak na tamte czasy komputerów. Firma nieulękła się jednak możliwości PC-tów i zdołała odrobić lekcje wydając Grand Theft Auto V z optymalizacją pozwalającą odpalić produkcję nawet na przeciętnych komputerach. Jeszcze przed tym wydarzeniem na PC pół roku od debiutu wersji konsolowej trafiło LA Noire.

Jak więc widzimy nie ma powodów aby Red Dead Redemption 2 finalnie nie pojawiło się na komputerach. Koronnym argumentem przeciwników takiej koncepcji od zawsze jest fakt, iż pierwsza część serii nigdy nie trafiła na tę platformę. Pamiętajmy, że Rockstar dość nieprecyzyjnie odniósł się do powodów owej decyzji, argumentując ją nie tyle względami technicznymi czy biznesowymi, co po prostu brakiem czasu. Nawet jeśli z finansowego punktu widzenia publikacja jedynki rzeczywiście była nieopłacalna to statystyki sprzedaży (około 90 milionów nabytych kopii) GTA V na PC powinny ostatecznie przekonać wydawcę do stworzenia odpowiedniego portu. A jak na całą sprawę zapatruje się prezes Rockstara? W ubiegłym roku Strauss Zelnic przyznał, że wszelkie informacje odnośnie ich tytułów będą pochodzić wyłącznie od wydawcy. Mimo wszystko dotychczas przedstawione dowody pozwalają sądzić, że Red Dead Redemption 2 prędzej czy później pojawi się na blaszakach. Ponadto Rockstar nie zrezygnuje z kury znoszącej złote jajka.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2. Jakie są szanse wydania wersji na PC?

 0