Red Dead Redemption 2 otrzyma DLC? Rockstar widzi w tym biznesowy sens

Red Dead Redemption 2 otrzyma DLC? Rockstar widzi w tym biznesowy sens

Najnowsza wypowiedź reprezentanta Rockstar Games wywołała lawinę spekulacji jakoby studio planowało wydać liczne DLC do wyczekiwanego Red Dead Redemption 2.

Zapewne większość osób pamięta czcze obietnice Rockstara w kwestii publikacji dodatków do Grand Theft Auto V. Wiele wskazywało na to, że popularny deweloper przerzucił się z tworzenia pakietów zawierających nową fabułę na rzecz aspektów sieciowych, czego idealnym przykładem jest praktycznie oddzielny już tryb GTA Online. Jednak w przypadku ogromnie wyczekiwanego Red Dead Redemption 2 sprawa wydaje się nieco inna, ponieważ sama gra nastawiona jest raczej na rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Teraz atmosferę postanowił podgrzać przedstawiciel studia. Otóż Karl Slatoff stwierdził, iż DLC stanowi bardzo atrakcyjny model biznesowy dla Rockstara. Oczywiście nie możemy tego uważać za potwierdzenie wydania dodatków do westernowej produkcji, lecz ewidentnie coś jest na rzeczy.

Według Rockstara w DLC do gier drzemie ogromny potencjał biznesowy

Fakt odniesienia przez multiplayer GTA V ogromnego sukcesu tłumaczy, dlaczego Rockstar w minionych latach skupił się bardziej na tym elemencie aniżeli dostarczaniu treści do singleplayera. Mimo wszystko deweloperzy widzą drzemiący w tej gałęzi branży potencjał nie tylko zarobkowy, ale także konsumencki, bowiem przyzwyczaja on fanów do aktywnego uczestniczenia w rozwoju danego tytułu również długo po premierze. Co ciekawe pod koniec ubiegłego roku dyrektor studia wyjawił, iż decyzja o braku dodatków do piątej odsłony Grandt Theft Auto nie była świadoma, a po prostu tak wynikło z przebiegu zdarzeń. Warto zaznaczyć, że GTA V sprzedało się w liczbie 95 milionów egzemplarzy, co dobitnie pokazuje, że ewentualnie pojawienie się DLC miałoby głębszy sens. Niestety tryb online przynosi więcej zysku niż singiel. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 otrzyma DLC? Rockstar widzi w tym biznesowy sens

 0