Red Dead Redemption 2 - otrzymaliśmy pierwszy gameplay z gry

Red Dead Redemption 2 - otrzymaliśmy pierwszy gameplay z gry

Red Dead Redemption 2 jest jedną z bardziej wyczekiwanych premier tegorocznej jesieni. Dotychczas autorzy zdradzali niezwykle mało informacji o swoim projekcie, jednak dzisiaj postanowili pójść na całość prezentując coś więcej niż zwykły trailer, a mianowicie gameplay z gry. Choć nie jest on jakoś szczególnie imponujący, bo często przeplata się ze zwykłymi wstawkami filmowymi, tak pozwala przyjrzeć się znacznie ulepszonym względem poprzedniej odsłony animacjom postaci, czy także jeździe konnej, która zdaje się będzie ogrywać tu równie ważną, a może nawet ważniejszą rolę niż w jedynce. Oczywiście nie mogło też zabraknąć klasycznego solidnego strzelania, w tym opcji działającej na zasadzie zwolnionego trybu bullet-time. Graficznie produkcja prezentuje się bardzo dobrze, podobnie jak efekty pogodowe, czy pozostałe elementy otaczającego głównego bohatera świata.

Dzięki wiarygodnej, interaktywnej oraz interesującej historii Red Dead Redemption 2 ma szansę stać się absolutnym must have bieżącego roku.

Historia gry umieszczona w roku 1899 ukazuje wydarzenia sprzed Red Dead Redemption i skupia się wokół Arthura Morgana. Kiedy wraz ze swoją bandą dokonuje on nieudanego napadu w mieście Blackwater, musi uciekać przed stróżami prawa oraz łowcami ścigającymi jego gang. Jak wielokrotnie podkreślali twórcy, postawili na najbardziej wiarygodną, interaktywną i szczegółową fabułę czym chcą pobić wszelkie wcześniejsze produkcje. To nie tylko ogromnych rozmiarów świat, ale również niezwykle zaawansowana AI postaci chodzących własnymi ścieżkami, mających stanowić element zaskoczenia dla gracza. Poza tym na ich zachowania wpłyną podejmowane przez nas decyzje, które często mogą mieć negatywne konsekwencje dla bohatera.

Słowo wolność w przypadku Red Dead Redemption 2 ma odgrywać znaczącą rolę, chociaż wszystko odbędzie się w taki sposób, by nie zepsuć prezentowanej opowieści. W grze nie zabraknie multiplayera, w związku z czym Rockstar planuje wykorzystać potencjał popularnych ostatnimi czasy, a jednocześnie budzących liczne kontrowersje mikropłatności i zaimplementować je w grze. Podjęta decyzja stanowi pewne zdziwienie, ale liczymy, że nie wpłynie ona bezpośrednio na rozgrywkę. Mimo wszystko Red Dead Redempion 2 zapowiada na absolutny must have bieżącego roku (premierę ustalono na 26 października). Niestety wyłącznie dla posiadaczy PlayStation 4 oraz Xbox One, ponieważ wydawca obecnie nie planuje publikacji tytułu na pecetach. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 - otrzymaliśmy pierwszy gameplay z gry

 0