Red Dead Redemption 2 spiracone. Gra Rockstar opierała się hakerom niemal rok

Red Dead Redemption 2 spiracone. Gra Rockstar opierała się hakerom niemal rok

Wielu piratów zapewne zaciera teraz ręce, ponieważ w końcu, niemal rok po premierze, hakerom udało się złamać zabezpieczenia w grze Red Dead Redemption 2. Wiele osób straciło już nadzieję, że w ogóle uda się tego dokonać, ponieważ wydawało się, że zastosowane tu oprogramowanie DRM jest nie do przejścia, tym bardziej, że Rockstar poza typową licencyjną ochroną, zdecydowało się tu także wykorzystać Digital.AI oraz swój Social Club, co okazało się bardzo skuteczną kombinacją przeciwko piratom… aż do teraz. Produkcja została właśnie scrackowana, dlatego też zdecydowaliśmy się o tym napisać, bo jest to nie lada osiągnięcie jednej z grup specjalizujących się w crackowaniu gier. Nie zmienia to jednak faktu, że piracenie gier uznajemy za zwykłą kradzież i stanowczo namawiamy do sięgania po legalne źródła.

Niemal rok po premierze gry, hakerom udało się złamać zabezpieczenia w grze Red Dead Redemption 2.

Jak już wspomnieliśmy, Red Dead Redemption 2 korzysta z kombinacji DRM, zamiast opierać się tylko na jednym zabezpieczeniu antypirackim, np. Denuvo. Z podobnego rozwiązania korzysta zresztą Ubisoft, któremu w przeszłości także udawało się skutecznie bronić swoich gier przed zakusami piratów przez niemal rok i ciekawe, czy podobnie będzie w przypadku Watch Dogs: Legion i  Assassin’s Creed Valhalla i czy francuski wydawca ponownie skorzysta z VMProtect. Warto podkreślić, że crack RDR 2 jest tak naprawdę nie złamaniem zabezpieczeń, a ich obejściem, więc nie ma co liczyć na lepszą wydajność wersji pozbawionej DRM.  

Spiracenie Red Dead Redemption 2 przynieść może ożywienie społeczności zajmującej się modami do gier dla tego tytułu. Jak na razie bowiem sandboksowy western Rockstara wyraźnie odstaje pod tym względem od Grand Theft Auto V. Większość modów do RDR2 koncentruje się bowiem na chwilę obecną na trainerach, a mamy ochotę na coś bardziej ambitnego. OpenIV dodało już wsparcie dla tej gry, ale jak na razie trudno znaleźć tu coś ambitniejszego. RedM również jest na dość wczesnym etapie, choć można już pobrać pierwszą grywalną wersję tego moda. Poza tym, znajdziemy także jakieś mody z misjami łowcy nagród, dodające nowe potwory i stworzenia czy umożliwiające napady na bank.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 spiracone. Gra Rockstar opierała się hakerom niemal rok

 0