Red Dead Redemption 2 wkrótce na PC? Nowe przecieki potwierdzają port gry

Red Dead Redemption 2 wkrótce na PC? Nowe przecieki potwierdzają port gry

Rockstar jak to Rockstar, wciąż jeszcze nie potwierdził, czy epicka przygoda w postaci Red Dead Redemption 2 trafi w końcu na pecety, czy też gracze wyczekujący debiutu tego tytułu muszą jednak zainwestować w konsolę, by cieszyć się tym fantastycznym tytułem (jego obecna średnia w serwisie Metacritic to aż 97%). Tym samym od premiery RDR 2 na PS4 i Xbox One minęło już pół roku, a właściciele „blaszaków” żyją w niepewności, posiłkując się jedynie plotkami i przeciekami. Kolejne doniesienia zdają się jednak dawać nadzieje na pecetowy port tej gry, a tak przynajmniej sugerują informacje umieszczone na profilu profil LinkedIn przez byłego pracownika producenta, z których wynika, że pecetowa wersja Red Dead Redemption 2  rzeczywiście znajduje się w opracowaniu lub przynajmniej znajdowała się przez jakiś czas.

Nan Ma podawał na profilu profil LinkedIn, że pracował nad Red Dead Redemption 2 w wersji na PC.

Nan Ma, bo o profilu tego programisty tu mowa, przez sześć lat pracował dla Rockstar (od czerwca 2010 roku do października 2016), a obecnie jest dyrektorem generalnym i założycielem firmy Future Immersive. W CV chwali się on m.in., że był programistą odpowiedzialnym za fizykę w takich tytułach jak Grand Theft Auto V i Max Payne 3, ale wspomina również w sekcji projektów, nad którymi pracował o  Red Dead Redemption 2, gdzie wymienia platformy „PS4, Xbox1 i PC”. Co ciekawe, wpis odnośnie RDR 2 szybko został usunięty, ale internauci jak zwykle byli szybsi i udało im się złapać screena zanim to nastąpiło (poniżej). Sytuację tę czytać można na dwa sposoby, czyli, że była to zwykła pomyłka lub też, iż jest coś na rzeczy i Nan Ma został zmuszony do usunięcia tego wpisu. Fakt, że ten został wymazany, a nie skorygowany, sprawia, że bardziej skłaniamy się do tej drugiej wersji.

Prezentowanie swojego CV w profesjonalnej publicznej przestrzeni, jaką jest serwis LinkedIn, gdzie nasze dokonania przeglądać mogą przyszli pracodawcy i koledzy z pracy sprawia, że z punktu widzenia poważnej osoby fabrykowanie informacji byłoby bardzo nierozsądnym podejściem, choć oczywiście zdarzają się i takie przypadki. Dlatego też warto podchodzić do tych informacji z dużą rezerwą, tym bardziej, że nawet jeśli trwały prace na pecetowym RDR 2, to nie oznacza wcale, że są kontynuowane. Niemniej jednak, nie jest to pierwsza wskazówka sugerująca nadejście tego tytułu na PC i warto choćby przypomnieć, że w aplikacji mobilnej dedykowanej RDR 2 pojawiły się nawiązania do typowo komputerowych ustawień graficznych. Jest też duża szansa, że gra ukaże się na PC wraz z przeniesieniem jej na next-geny, a Rockstar nie zamierza się spieszyć, by uniknąć takiej wpadki jak choćby przy GTA IV na komputery.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 wkrótce na PC? Nowe przecieki potwierdzają port gry

 0