Red Dead Redemption 2 z nowym rekordem graczy na Steam

Red Dead Redemption 2 z nowym rekordem graczy na Steam

Red Dead Redemption 2 wzbudza ogromne zainteresowanie, do tego stopnia, że pobił rekord na Steam. Jaki jest powód ożywienia produkcji?

Red Dead Redemption 2 ustanowił nowy rekord 66,113 jednocześnie grających graczy. Gra Rockstar Games pobiła tym samym poprzedni peak 55,269 aktywnych osób z grudnia 2019 roku. Natomiast w chwili pisania wiadomości Red Dead Redemption 2 odpaliło na Steam 48,396 użytkowników. O ile zrozumiałe jest, że wysokobudżetowy tytuł od ojców serii Grand Theft Auto początkowo przyciąga tłumy graczy, tak niektórzy mogą zastanawiać się czemu RDR2 po trzech latach od premiery gromadzi wokół siebie tylu ludzi? Odpowiedź okazuje się prosta, chodzi bowiem o atrakcyjną promocję w sklepie Valve, dzięki której produkcję kupimy za 82,46 zł (Ultimate Edition kosztuje 110,97 zł). Tytuł standardowo wyceniono na 249,90 złotych.

W Red Dead Redemption jednocześnie grało na Steam 66,113 graczy.

Red Dead Redemption 2 Steam rekord

Oczywiście Red Dead Redemption 2 niejednokrotnie dało radę kupić w Epic Games Store czy sklepie Rockstar Games za mniej niż 100 zł, aczkolwiek to Steam przyciąga masę użytkowników, co udowodnił nowy rekord platformy Valve. Dużo osób kolekcjonujących tytuły na Steam tylko czekało na taką okazję. Red Dead Redemption 2 to trzecia najlepiej sprzedająca się gra na Steam, która przegrała z FIFA 23, ale wygrała z Counter-Strike: Global Offensive, The Forest, Dying Light 2: Stay Human i Cyberpunkiem 2077.

RDR 2 warto ograć, bo to jedna z najlepszych produkcji ostatnich lat mimo mało porywającego multiplayera. Całość odrabia świetną kampanią fabularną pozwalającą kierować poczynaniami Arthura Morgana i gangu van der Lindego. Bohaterowie na plecach czują oddechy agentów federalnych i najlepszych łowców nagród, więc muszą napadać, kraść oraz walczyć z całych sił, aby przetrwać w surowym świecie Ameryki. Tytuł oprócz ciekawej historii posiada też fajnie odwzorowany klimat Dzikiego Zachodu i nadal bardzo dobrą oprawę graficzną.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 z nowym rekordem graczy na Steam

 0