Red Dead Redemption 2 zmierza na Nintendo Switch? Brazylijczycy ocenili grę

Red Dead Redemption 2 zmierza na Nintendo Switch? Brazylijczycy ocenili grę

Red Dead Redemption 2 może wreszcie trafić na Nintendo Switch, czego dowodzi klasyfikacja wiekowa, której dokonano w Brazylii. Czyżby Rockstar Games szykował port na nową platformę sprzętową?

Red Dead Redemption 2 podobno zmierza na Nintendo Switch

Red Dead Redemption 2 zadebiutował jeszcze na konsolach poprzedniej generacji PlayStation 4 i Xbox One, a później również na komputerach. Gry wciąż brakuje na Nintendo Switch, co teoretycznie może wynikać z tego, iż urządzenie nie spełnia wymagań westernowej strzelanki Rockstar Games. Jak jednak pokazał Wiedźmin 3: Dziki Gon wszystko jest realne, aczkolwiek w tym przypadku CD Projekt RED poszedł na kompromisy m.in. w oprawie graficznej. Wiele wskazuje na to, iż Red Dead Redemption 2 trafi na Switcha.

Organizacja z Brazylii zajmująca się przyznawaniem klasyfikacji wiekowych gier oceniła Red Dead Redemption 2 na Nintendo Switch.

Brazylijski organ klasyfikujący gry ocenił bowiem wersję Red Dead Redemption 2 dedykowaną Nintendo Switch. Oczywiście wydanie RDR2 na przytoczoną platformę nie zostało oficjalnie ogłoszone, ale ta ocena może wskazywać, że premiera jest już na horyzoncie. Jak na razie jest to niepotwierdzona informacja, dlatego trzeba podchodzić do niej z dystansem. Mimo wszystko wydanie na sprzęt Nintendo z pewnością ucieszyłoby wielu użytkowników tej konsoli.

Zapewne Rockstar Games tak jak CD Projekt RED w przypadku Wiedźmina 3 musiałby zastosować zmiany w grafice i dostosować całość pod to konkretne urządzenie, które nawet na tle PS4 czy Xboxa One demonem prędkości nie jest. Warto wspomnieć, że na Switcha trafił Red Dead Redemption z 2010 roku. Za konwersję odpowiada brytyjskie studio Double Eleven.

Przecieki sugerowały też prace nad natywnymi portami tytułu na PS5 i Xbox Series X/S, lecz rzekomo odłożono je na półkę w 2022 roku. Jednak w zeszłym miesiącu Rockstar wprowadził oryginalne Red Dead Redemption natywnie na PS4 i Switch. Natomiast ciekawie będzie zobaczyć RDR2 na Switcha i przekonać na ile kompromisów poszli deweloperzy, by gra działała dobrze na tej konsoli.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 zmierza na Nintendo Switch? Brazylijczycy ocenili grę

 0