Red Dead Redemption 2 zmierza na PC?

Red Dead Redemption 2 zmierza na PC?

Dzięki najnowszemu przeciekowi szanse na publikację Red Dead Redemption 2 na PC są bardziej realne niż jeszcze kilka miesięcy wcześniej. 

Red Dead Redemption jest tą grą, której posiadacze PC-tów zazdroszczą braci konsolowej. Dotychczas pomimo wielokrotnych pozytywnych wypowiedzi samego szefa Take-Two o komputerach jako sprzęcie do grania, szanse na wydanie drugiej części właśnie na tej platformie były wręcz znikome. Jednak teraz za sprawą ogłoszenia jednego z programistów studia odpowiedzialnego za projekt sytuacja uległa diametralnej zmianie. Na portalu LinkedIn w swoim CV umieścił on informacje o pracach nad takimi projektami jak Grand Theft Auto V, L.A. Noire oraz właśnie Red Dead Redemption 2 w wydaniu na PC. Warto wspomnieć, iż Rockstar praktycznie bez większych sygnałów postanowił opublikować GTA V na komputerach zaraz po debiucie tego produktu na konsolach nowej generacji. 

Szanse na powstanie PC-towej wersji Red Dead Redemption 2 znacząco wzrosły

Red Dead Redemption 2 zmierza na PC?

O skuteczności takowej taktyki niech świadczy fakt, iż popularny wydawca sprzedał więcej kopii piątki właśnie na blaszakach. Jeżeli chodzi o westernowy hit, to osoba odpowiedzialna za powstanie zamieszania już usunęła wspomnianą informację. Chociaż plotki raczej nie umilkną, a wręcz przeciwnie przybiorą na sile. Jeśli ów port faktycznie powstanie należy się wyłącznie cieszyć z tego, iż jedna z ważniejszych produkcji Rockstara zagości także na komputerach. Premiera na domyślnych platformach, czyli PlayStation 4 oraz Xbox One odbędzie się dokładnie 26 października bieżącego roku. Gra skupia się wokół postaci Arthura Morgana i gangu Dutcha van der Lindego. Oprócz rozgrywki przeznaczonej dla pojedynczego gracza będziemy mogli wziąć udział w potyczkach online.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption 2 zmierza na PC?

 0