Red Dead Redemption jednak zmierza na PC? Rockstar Games może szykować graczom niespodziankę

Red Dead Redemption jednak zmierza na PC? Rockstar Games może szykować graczom niespodziankę

Red Dead Redemption obecny jest na konsolach, ale na próżno szukać go na komputerach. Plotki o powstaniu takiej wersji krążą od dawna, a teraz znów powróciły. Czy wreszcie dostaniemy RDR na PC?

Chodzi oczywiście o Red Dead Redemption z 2010 roku, który pierwotnie trafił jeszcze na PlayStation 3 oraz Xboxa 360. Druga odsłona serii jest oczywiście obecna na komputerach. W RDR zagramy również na nowszym sprzęcie, ale nie na PC. Wszystkie plotki o istnieniu takiego portu przynajmniej na razie nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. Teraz jednak temat powrócił i wiele wskazuje na to, iż Rockstar Games faktycznie tworzy wersję PC swojego hitu sprzed 14 lat.

Do sieci wyciekł materiał promocyjny, który wprost ujawnia, że w Red Dead Redemption i dodatek zagramy także na PC.

Informacje pochodzą z danych znajdujących się w plikach witryny strony internetowej studia i zostały udostępnione w serwisie X (dawniej Twiiter) przez użytkownika Tez2. Są to materiały promocyjne gry, które wprost przyznają, iż Red Dead Redemption wraz z dodatkiem Undead Nightmare „będą teraz dostępne na PC”.

„Podróżuj przez rozległe przestrzenie amerykańskiego Zachodu i Meksyku w grze Red Dead Redemption i w dodatku o zombie, Undead Nightmare, w które można teraz grać na PC” – napisano w materiale promocyjnym.

Cóż jest to konkretna poszlaka i istnieje duża opcja, że Rockstar jednak wyda swój dawny hit również na PC. Zeszłego lata gra ukazała się na Nintendo Switch i PlayStation 4. Jeśli chodzi o przyszłość serii, aktor użyczający głosu Arthurowi Morganowi w RDR2, Roger Clark, powiedział, że jest „pewny”, że pewnego dnia pojawi się Red Dead Redemption 3.

Obserwuj nas w Google News

Tagi

GamingGry

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption jednak zmierza na PC? Rockstar Games może szykować graczom niespodziankę

 0