Red Dead Redemption Remastered ma pojawić się na PC. Co dalej z GTA 6?

Red Dead Redemption Remastered ma pojawić się na PC. Co dalej z GTA 6?

Rockstar Games pracuje nad różnymi grami, a jednymi z nich mają być nadal niezapowiedziane Grand Theft Auto 6 i remaster Red Dead Redemption, którego oryginalne wydanie pojawiło się tylko na konsolach.

Według leakera Chrisa z Rockstar Mag będącego źródłem przecieków związanych z Grand Theft Auto, prace nad szóstą odsłoną serii idą pełną parą, ale produkcja napotkała pewien kryzys po opuszczeniu Rockstar Games przez Dana Housera, jednego z ojców popularnej marki. Co ciekawe Take-Two i deweloperzy byli gotowi ogłosić istnienie GTA 6 w 2020 roku, do czego finalnie nie doszło, zaś całość wciąż pozostaje obiektem spekulacji. Zdaniem Chrisa, Rockstar Games od 2019 roku wielokrotnie dokonywał zmian w fabule i innych elementach Grand Theft Auto 6 w konsekwencji ma to być najbardziej chaotyczny projekt w historii studia. Produkcja pozostaje zagadką, a jej debiut raczej nie nadejdzie zbyt prędko.

Rockstar Games ma pracować nad remasterem Red Dead Redemption, który powinien trafić również na PC.

To samo źródło podaje, że Rockstar rozwija remaster Red Dead Redemption. Docelowymi platformami pozostają oczywiście PlayStation oraz Xbox, lecz odświeżona wersja gry najpewniej pojawi się także na komputerach. Nie byłoby to zaskoczeniem, gdyż Red Dead Redemption 2 jest dostępny na PC. Nie oczekujmy tu jednak rewolucji na miarę remakeu, ponieważ odświeżenie będzie działać na podobnej zasadzie co w przypadku GTA: The Trilogy The Definitive Edition. Dostaniemy więc mieszankę oryginalnej i nowoczesnej oprawy graficznej ze zmienionymi kilkoma elementami. Tak czy inaczej, do tych informacji musimy podchodzić z dystansem.

Tymczasem 11 listopada zadebiutuje GTA The Trilogy Definitive Edition, za które zapłacimy 269 złotych. Całość wygląda lepiej od pierwowzorów, ale zapewne nadal nie będzie brakowało opinii, że Rockstar Games mógł przeprowadzić proces odświeżenia lepiej. Poprawiono ponadto mini-mapy, dzięki czemu ustawimy punkty orientacyjne do wybranych miejscówek. Zaktualizowano też osiągnięcia i trofea. GTA The Trilogy Definitive Edition trafi na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S i Nintendo Switch. Użytkownicy usługi Xbox Game Pass będą mogli zapoznać się z GTA: San Andreas a posiadacze PS Now z GTA 3.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Dead Redemption Remastered ma pojawić się na PC. Co dalej z GTA 6?

 0