Red Magic zapowiada 49-calowy monitor QD-OLED o odświeżaniu 240 Hz

Red Magic zapowiada 49-calowy monitor QD-OLED o odświeżaniu 240 Hz

Wczoraj pisaliśmy o nowym niezwykle imponującym smartfonie Red Magic 8S Pro i pierwszym tablecie tej gamingowej marki nubia (która należy do ZTE). To jednak nie wszystko, co zaprezentowała ona na konferencji Chinach, bo ujawniła również nowy flagowy monitor dla graczy, który pochwalić może się panelem QD-OLED od Samsunga o odświeżaniu 240 Hz. 

Najnowszy monitor Red Magic to 49-calowa konstrukcja, która przypomina Samsunga OLED G9 i zapewne wykorzystuje ten sam zakrzywiony panel QD-OLED. Jeśli chodzi o specyfikację, wyświetlacz charakteryzuje się delikatnym zakrzywieniem o promieniu 1800R, co pogłębiać ma immersję, ale można było się pokusić o większe zakrzywienie w przypadku tak dużego ekranu. Rozdzielczość to 5120 x 1440p i choć producent reklamuje ją jako 4K (podobnie zresztą jak Samsung), to jest to nieco naciągane. Proporcje to zaś 32:9.

Red Magic ujawniło nowy flagowy monitor dla graczy, który pochwalić może się panelem QD-OLED od Samsunga o odświeżaniu 240 Hz.

Red Magic

Monitor obsługuje ponadto HDR True Black 400 i zapewnia 99% pokrycie gamutu kolorów DCI-P3. Panel obsługuje technologię AMD Freesync i G-Sync z częstotliwością odświeżania do 240 Hz i ultraszybkim czasem reakcji 0,03 ms.

Wydaje się to więc idealny wyświetlacz dla graczy, a nawet twórców treści, którzy chcą mieć dodatkową przestrzeń do wielozadaniowości. Ramki są również bardzo smukłe, a elementy sterujące wyświetlacza znajdują się z przodu panelu.

Red Magic

Monitor Red Magic QD-OLED ma również kilka unikalnych cech, takich jak biały korpus z długą podstawą, którą można regulować w zakresie wysokości, przechylać, a nawet obracać. Z tyłu monitora znajdują się diody LED ARGB, dwa wbudowane głośniki o mocy 5 W, a nie zabrakło nawet mikrofonu. Jeśli chodzi o wejścia, otrzymujemy HDMI 2.1, DP 1.4 oraz USB typu C z opcją ładowania o mocy 90 W. Jeśli chodzi o cenę, mówi się, że wyświetlacz będzie kosztował mniej niż propozycja Samsunga, która wyceniona jest na blisko 2000 USD.

Wkrótce po modelu 49-calowym pojawi się również 34-calowy wariant QD-OLED, dla osób, które szukają czegoś mniejszego. Nie wiemy jeszcze, kiedy i czy w ogóle te monitory trafią do Europy. 

Red Magic

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Red Magic zapowiada 49-calowy monitor QD-OLED o odświeżaniu 240 Hz

 0