Reddit będzie płacić użytkownikom prawdziwe pieniądze za aktywność

Reddit będzie płacić użytkownikom prawdziwe pieniądze za aktywność

Reddit, popularna platforma społecznościowa, rozpoczyna nowy program dla swoich użytkowników, który umożliwia zamianę złota Reddit i karmy Reddit na rzeczywiste pieniądze.

Reddit ogłosił nowy program w swoim blogowym wpisie, jednocześnie wprowadzając prostszy sposób nagradzania treści na swojej platformie za pomocą złota Reddit. Użytkownicy, którzy spełniają odpowiednie kryteria, będą teraz mogli otrzymywać co miesiąc prawdziwe pieniądze za swój udział w społeczności Reddit. Złoto Reddit jest przyznawane przez innych użytkowników platformy Reddit tym, którzy wnoszą wartość swoimi treściami, podczas gdy karma Reddit - liczba widoczna obok nazwy użytkownika na Reddit - zbiera się w miarę upływu czasu poprzez aktywność w postaci publikowania i komentowania treści.

Reddit wprowadza system zarobkowy dla użytkowników. Złote odznaki będzie można przyznawać ulubionym twórcom, a ich koszt wynosi od 1,49 USD.  Wysokość zarobków na Reddit będzie zależała od ilości zdobytej karmy oraz złota otrzymanego za kwalifikujący się wkład.

Reddit ogłosił w poniedziałek program dla swoich użytkowników, obiecując kwalifikującym się Redditorom i moderatorom rzeczywiste wynagrodzenie za ich wkład na platformie. Aby zakwalifikować się do programu, Redditor musi być pełnoletni, mieszkać w obszarze, który jest obsługiwany przez program oraz posiadać konto na Reddit. Według informacji zawartych w blogowym wpisie Reddit, po zarejestrowaniu się w programie, uczestnicy będą otrzymywać regularne płatności co miesiąc. Wysokość zarobków na Reddit będzie zależała od ilości zdobytej karmy oraz złota otrzymanego za ich kwalifikujący się wkład.

Obecnie program dostawców jest wprowadzany w USA na platformie Reddit dostępnej w przeglądarkach internetowych oraz na urządzeniach z systemami iOS i Android. Użytkownicy mogą przystąpić do programu, przechodząc do odpowiedniego menu w swoim profilu, gdzie kwalifikujący się użytkownicy mogą kliknąć przycisk "Zweryfikuj się, aby zacząć zarabiać" i zarejestrować się w programie. Reddit nie podał jeszcze dokładnych informacji na temat wysokości wynagrodzenia dla użytkowników.

Firma wprowadziła również uproszczony sposób przyznawania złota. Dzięki nowemu systemowi złota, użytkownicy mogą dłużej przytrzymywać ikonę głosowania "za" na urządzeniach mobilnych lub najechać na nią kursorem na komputerach bezpośrednio w poście lub komentarzu, który chcą nagrodzić. Następnie mogą wybierać spośród sześciu opcji nagradzania złotymi odznakami, które kosztują od 1,99 USD za jedną złotą odznakę do 49,00 dolarów za 25 odznak. W rezultacie twórcy wpisów otrzymują złoty głos pozytywny zamiast standardowego. Ta nowa funkcja jest obecnie dostępna tylko w wybranych społecznościach na natywnych aplikacjach mobilnych Reddit, ale w nadchodzących tygodniach ma zostać rozszerzona na inne społeczności. 

Reddit podejmuje kroki w celu wynagrodzenia swoich twórców, co ma miejsce kilka miesięcy po tym, jak tysiące popularnych subredditów zawiesiło swoją działalność w proteście przeciwko prowadzeniu  opłaty za dostęp do interfejsu API dla zewnętrznych twórców aplikacji. Obecnie Reddit pobiera opłaty za korzystanie z API, czyli wyświetlanie treści forum z zewnętrznych aplikacjach. W wyniku tych zmian wiele popularnych apek innych firm, takich jak Apollo, zostało zmuszonych do zamknięcia swojej działalności. Apollo poinformowało, że obecnie musieliby płacić ponad 20 milionów dolarów rocznie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Reddit będzie płacić użytkownikom prawdziwe pieniądze za aktywność

 0