Reddit kolejną firmą technologiczną, która ogłasza zwolnienia. Wypowiedzenia otrzyma 5% pracowników

Reddit kolejną firmą technologiczną, która ogłasza zwolnienia. Wypowiedzenia otrzyma 5% pracowników

Reddit dołączył do coraz dłuższej listy firm technologicznych, które w ciągu ostatnich kilku miesięcy ogłosiły masowe zwolnienia. Popularne forum internetowe zwolni 90 pracowników, co stanowi 5 procent osób zatrudnionych w firmie.

Mail od szefa

The Wall Street Journal stwierdził, że wypowiedzenia zostały rozesłane pracownikom Reddita za pośrednictwem e-maila od jej dyrektora generalnego Steve'a Huffmana. Ten stwierdził, że chociaż Reddit „miał solidną pierwszą połowę roku”, redukcja etatów „umożliwi nam utrzymanie tego tempa w drugiej połowie i późniejszym okresie”. Dodał, że firma ograniczy również planowane zatrudnienie do końca 2023 roku z 300 nowych pracowników do zaledwie 100.

Wypowiedzenia zostały rozesłane pracownikom Reddita za pośrednictwem e-maila od jej dyrektora generalnego Steve'a Huffmana.

Reddit

Kontrowersje związane z cenami API

Te zwolnienia pojawiają się w momencie, gdy Reddit jest mocno krytykowany w związku ze zaktualizowanymi cenami API. Twórca popularnego klienta Apollo Reddit, Christian Selig, powiedział ostatnio, że zmiany cen Reddita za dostęp do jego API, które mają wejść w życie 1 lipca, będą go kosztować 1,7 miliona dolarów miesięcznie.

W rezultacie niektóre popularne subreddity będą wygaszane na 48 godzin, począwszy od 12 czerwca, co stanowić ma protest przeciwko wyższym kosztom API Reddita. W tym czasie przełączą się na tryb prywatny i będą dostępne tylko dla obecnych użytkowników. Niektóre subreddity twierdzą, że pozostaną w takim stanie, chyba że Reddit wprowadzi zmiany w swoich planach.

Nie tylko Reddit

Jak wspomnieliśmy, Reddit jest kolejną firmą, która podjęła decyzję o redukcji etatów. Większość dużych firm technologicznych wykonała niedawno podobny krok, w tym choćby Microsoft, który zlikwidował 10 000 miejsc pracy w styczniu 2023 r.

Niektóre firmy miały więcej niż jedną rundę zwolnień, w tym Amazon i Meta. Kilka ograniczyło wydatki i zatrudnienie, ale nie zdecydowało się jeszcze na masową redukcję zatrudnienia. Obejmuje to Netflix i Apple, chociaż ten ostatni podobno zwolnił w kwietniu niewielką liczbę pracowników z działu sprzedaży detalicznej.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Reddit kolejną firmą technologiczną, która ogłasza zwolnienia. Wypowiedzenia otrzyma 5% pracowników

 0