Redmi 7 zaprezentowane. Najtańszy smartfon w ofercie firmy

Redmi 7 zaprezentowane. Najtańszy smartfon w ofercie firmy

Po tym jak Xiaomi wydzieliło swoją budżetową markę Redmi, ta nie marnuje czasu i wypuszcza na rynek kolejne smartfony skierowane do osób poszukujących niedrogich telefonów o sporych możliwościach i wydajności modeli ze średniej półki. Tym razem doczekaliśmy się oficjalnej prezentacji Redmi 7, który jest najtańszym modelem w ofercie tej marki, a zarazem trzecią słuchawką, po Redmi Note 7 oraz Redmi Note 7 Pro, w jej ofercie, po tym jak ta nie stanowi już bezpośredniego portfolio Xiaomi. Urządzenie może nie zaskakuje jakoś specjalnie swoją specyfikacją, ale doczekało się kilku bardzo istotnych zmian względem poprzednika, a poza tym oferuje zdecydowanie lepszą baterię i procesor niż można się spodziewać po jego cenie, która w Chinach w przypadku najtańszej wersji zaczyna się od 699 CNY, czyli ok. 400 zł.

Redmi 7 jest najtańszym modelem w ofercie tej marki, a zarazem trzecią słuchawką, po Redmi Note 7 oraz Redmi Note 7 Pro, w jej ofercie.

Redmi 7 zaprezentowane. Najtańszy smartfon w ofercie firmy

Nie da się ukryć, że Redmi 7 prezentuje się zdecydowanie bardziej nowocześnie od Redmi 6, a to za sprawą wyraźnego odchudzenia ramek wokół ekranu. Co prawda dolna wciąż jest dość wyraźna, ale dzięki wcięciu w kształcie kropli wody, górna jest już naprawdę smukła (pod tym względem smartfon mocno nawiązuje do Redmi Note 7). Sercem telefonu został 8-rdzeniowy SoC Snapdragon 632, co uznać trzeba za duży plus, ponieważ poprzednik napędzany był przez Helio P22 od MediaTek. W zależności od konfiguracji pamięci, możemy zdecydować się na wersję 2 GB + 16 GB, 3 GB + 32 GB lub nawet 4 GB + 64 GB. Poza tym, o czas pracy urządzenia dba pojemna bateria 4000 mAh z opcją szybkiego ładowania (10W). Za możliwości fotograficzne Redmi 7 odpowiadają zaś podwójny aparat tylny składający się z 12 MP sensora głównego z obiektywem f/1.8 oraz 2 MP pomocniczego i 8 MP kamerka przednia.

Całości dopełniają wsparcie dla sztucznej inteligencji, czytnik linii papilarnych na tylnym panelu oraz system operacyjny Android 9.0 Pie z nakładką MIUI 10. Wróćmy jednak jeszcze do ceny, która jest w tym przypadku kluczowa. Wersja 2/16 GB wyceniona została na rodzimym rynku producenta na 699 CNY (ok. 400 zł), za wariant 3/32 GB zapłacić trzeba 799 CNY (ok. 450 zł), a za najmocniejszy model 4/64 GB 999 CNY (ok. 560 zł). Mówimy więc o bardzo tanim smartfonie, szczególnie jak na tę specyfikację i design, ale trzeba pamiętać, że polska cena tego urządzenia (to raczej na pewno trafi do naszego kraju) będzie wyraźnie wyższa. Jeśli jednak uda się ją zamknąć w 600 zł, to i tak możemy otrzymać sprzedażowy hit i jeden z najpopularniejszych tegorocznych telefonów od tego producenta. Nieco bardziej wymagający użytkownicy powinni jednak przyjrzeć się modelowi Redmi Note 7, który lada moment trafi do sprzedaży w Polsce i także kusi atrakcyjną ceną.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi 7 zaprezentowane. Najtańszy smartfon w ofercie firmy

 0