Redmi 8 - budżetowy smartfon zapowiedziany przez Xiaomi

Redmi 8 - budżetowy smartfon zapowiedziany przez Xiaomi

Dwa tygodnie po tym jak Xiaomi przedstawiło budżetowy smartfon Redmi 8A, w końcu doczekaliśmy się prezentacji podstawowego modelu tej niezwykle taniej serii. Redmi 8 oferuje bardzo zbliżoną specyfikację do wariantu oznaczonego literką „A”, ale pochwalić może się szklaną obudową bazującą na designie Aura Mirror, drugim aparatem na tylnym panelu oraz większą pojemnością pamięci RAM oraz na dane. Jest to propozycja dla osób poszukujących naprawdę niedrogiego smartfona, który będzie jednak sprawnie działał i przy okazji zapewni długi czas pracy na baterii. Biorąc bowiem pod uwagę pojemność akumulatora w tym telefonie oraz jego specyfikację, możemy mieć tu do czynienia z jakimś rekordem w tym zakresie, przynajmniej w śród mainstreamowych modeli (bez uwzględniania wyspecjalizowanych pod tym kątem słuchawek).

Jest to propozycja dla osób poszukujących naprawdę niedrogiego smartfona, który będzie jednak sprawnie działał i przy okazji zapewni długi czas pracy na baterii.

Redmi 8 - budżetowy smartfon zapowiedziany przez Xiaomi

Front urządzania w przeważającej większości stanowi 6,22-calowy wyświetlacz LCD IPS o rozdzielczości HD+ (1520 x 720 pikseli). Ramki są bardzo cienkie (poza nieco grubszą bródką), a w górnej części zastosowano wcięcie w kształcie kropli wody, które kryje 8 MP kamerkę przednią do selfie z obiektywem o świetle F/2.0. Z tyłu zastosowano zaś podwójny aparat, składający się z 12 MP sensora Sony IMX 363 z obiektywem F/1.8  i pikselami w rozmiarze 1.4μm oraz podwójną detekcją fazy, który wspomagany jest przez 2 MP czujnik głębi. Trzeba przyznać, że jak na tak budżetowe urządzenie, jego możliwości fotograficzne zapowiadają się naprawdę dobrze, tym bardziej, że nie zabrakło tu również wsparcia ze strony sztucznej inteligencji, wykrywającej aż 33 rodzaje scen, od scenerii, przez rośliny i zwierzęta, po 6 typowo indyjskich trybów. Czytnik linii papilarnych umiejscowiono zaś bezpośrednio pod aparatem.

Serceem smartfona jest procesor Snapdragon 439, który napędza także Redmi 8A, ale w tym przypadku możemy liczyć nawet na 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej na dane. Wspomniana bateria pochwalić może się bardzo dużą pojemnością 5000 mAh i do tego wspiera szybkie ładowanie o mocy 18 W, ale w zestawie znajdziemy tylko 10 W ładowarkę. Nie zabrakło tu także obsługi radia FM, 3,5 mm gniazda słuchawkowego minijack czy ochrony przed zachlapaniem P2i. Telefon dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych (niebieskiej, czerwonej i czarnej), a jego cena zaczynać będzie się od 7999 INR (ok. 445 zł), natomiast za mocniejszy wariant z 4/64 GB zapłacić trzeba będzie 8999 INR (ok. 500 zł). Telefon jest już także dostępny na Ukrainie i czekamy na zapowiedź polskiej premiery.        

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi 8 - budżetowy smartfon zapowiedziany przez Xiaomi

 0