Redmi 9A i Redmi 9C oficjalnie. Budżetowy smartfon z pojemną baterią

Redmi 9A i Redmi 9C oficjalnie. Budżetowy smartfon z pojemną baterią

W tym tygodniu na polskim rynku wylądował budżetowy smartfon Redmi 9, ale Xiaomi nie zwalnia tempa i rozszerza tę serię telefonów o kolejne dwa warianty w jeszcze niższych cenach. Chodzi tu o Redmi 9A i Redmi 9C, które powinny trafić w gusta osób poszukujących naprawdę tanich słuchawek, które mimo wszystko prezentują się nowocześnie i oferują solidną jak na tę klasę specyfikację. Co więcej, biorąc pod uwagę pojemność akumulatorów tych smartfonów wraz z podzespołami o niskim zapotrzebowaniu na energię, oczekiwać można po nich również długiego czasu pracy na baterii, co dla wielu użytkowników może być równie istotnym elementem, co ich niska cena. Co ciekawe, Xiaomi nie ujawniło szczegółów specyfikacji Redmi 9A i Redmi 9C w trakcie oficjalnej zapowiedzi, ale tę poznaliśmy nieco później za pośrednictwem posta na Facebooku.

Redmi 9A i Redmi 9C powinny trafić w gusta osób poszukujących naprawdę tanich słuchawek, które mimo wszystko prezentują się nowocześnie i oferują solidną specyfikację.

I tak, najtańszy z całej serii Redmi 9A wyposażony został w procesor Helio G25 od MediaTek, który wspomagany jest przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 32 GB wewnętrznej na dane. Oferuje on spory, bo 6,53-calowy wyświetlacz o relatywnie niskiej rozdzielczości 720p. Ten posiada wcięcie w górnej części, w którym standardowo umieszczono kamerkę przednią (5 MP jednostka do selfie). Na tylnym panelu znajdziemy z kolei 13 MP aparat główny i trzeba przyznać, że pojedyncza jednostka jest obecnie nawet w budżetowych smartfonach sporym zaskoczeniem. Za czas pracy tego telefonu odpowiada akumulator o pojemności aż 5000 mAh, co biorąc pod uwagę jego niewymagającą specyfikację, powinno przełożyć się na kilka dni pracy na jednym ładowaniu. Redmi 9A wyceniony został na rynku malezyjskim na równowartość ok. 335 zł.  

Redmi 9A i Redmi 9C oficjanie. Budżetowy smartfony z pojemną baterią

Redmi 9C napędzany jest natomiast przez mocniejszy SoC MediaTek Helio G35, ale wciąż otrzymujemy tu tylko 2 GB pamięci operacyjnej RAM i 32 GB wewnętrznej na dane. Identyczny wydaje się też wyświetlacz, czyli 6,53-calowy panel HD+ z wcięciem w kształcie kropli wody z 5 MP kamerką przednią. Pojemność baterii (5000 mAh) również pozostała bez zmian. Jeśli zaś chodzi o najbardziej znaczącą różnicę, to wydaje się nią moduł tylnego aparatu, gdzie w modelu 9C znajdziemy 13 MP jednostkę główną, wspieraną tym razem przez dwa inne sensory, 5 MP aparat szerokokątny i 2 MP czujnik głębi. W odróżnieniu od 9A, 9C posiada również czytnik linii papilarnych (warto nadmienić, że oba urządzenia posiadają USB typu C). Ten model wyceniony został na równowartość 400 zł. Oba nowe produkty z serii Redmi 9 trafią do sprzedaży 7 lipca, ale nie wiemy, czy Xiaomi planuje wprowadzić je na naszym rynku.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi 9A i Redmi 9C oficjalnie. Budżetowy smartfon z pojemną baterią

 0