Redmi K30 - wyciekły zdjęcia i specyfikacja smartfona

Redmi K30 - wyciekły zdjęcia i specyfikacja smartfona

Smartfon Redmi K20, znany też na europejskim rynku jako Xiaomi Mi 9T, okazał się być nie lada sukcesem, nic więc dziwnego, że w sieci od jakiegoś czasu krążą przecieki na temat jego następcy. Najnowsze z nich dostarczają nam wielu ciekawych informacji, zarówno w zakresie specyfikacji, jak i zdjęć urządzenia, a wiele wskazuje na to, że nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na oficjalną prezentację urządzenia. Generalny menadżer marki Redmi zasugerował, że w tym tygodniu doczekać możemy się jakiegoś wydarzenia związanego z tym telefonem, choć raczej nie będzie to pełnoprawna zapowiedź, ponieważ ta spodziewana jest dopiero w przyszłym tygodniu, a konkretniej 10 grudnia. Redmi K30 zapowiada się naprawdę ciekawe, a co więcej jego wariant Pro ma być pierwszym urządzeniem Redmi, które zapewni wsparcie dla technologii 5G.

Redmi K30 zapowiada się naprawdę ciekawe, a co więcej jego wariant Pro ma być pierwszym urządzeniem Redmi, które zapewni wsparcie dla technologii 5G.

Redmi K30 - wyciekły zdjęcia i specyfikacja smartfona

Zacznijmy od specyfikacji, choć warto podkreślić, że ta nie jest jeszcze potwierdzona, więc warto traktować ją niczym zwykłą plotkę. Smartfon otrzymać ma 6,66-calowy panel o rozdzielczości Full HD+ i odświeżaniu 120 Hz. Nie mamy jednak pewności, czy będzie to zwykły LCD, jak sugerują niektóre przecieki, czy może OLED, na co wskazują zdjęcia bez widocznego czytnika linii papilarnych, co oznaczałoby, że jest zintegrowany z ekranem. Sercem urządzenia będzie procesor Snapdragon 730G sparowany z 6 GB pamięci RAM i 64 GB na dane w bazowym wariancie. Jeśli zaś chodzi o aparaty, to z tyłu otrzymać mamy poczwórną jednostkę z 64 MP sensorem głównym, 8 MP teleobiektywem, 12 MP jednostką szerokokątną i 2 MP sensorem głębi. Z przodu zastosowano 20 MP kamerkę do selfie, ale zdjęcia zdają się wskazywać na obecność podwójnego aparatu na froncie. Poza tym otrzymać mamy baterię o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem 27 W, NFC, czujnik podczerwieni (IR), 3,5 mm złącze słuchawkowe minijack oraz wspomnianą łączność 5G w mocniejszym wariancie Pro.

Redmi K30

Zdaje się, że podstawowy wariant posiada potrójny aparat i łączność 4G

Chiński aktor, Wang Yibo, „przypadkiem” zamieścił zaś w sieci plakaty promocyjne Redmi K30, które prezentują zarówno przód, jak i tył urządzenia. I tak, na froncie dostrzec możemy bezramkową konstrukcję z podwójnym wcięciem na kamerki selfie, ale poza tym telefon wygląda praktycznie jak każdy inny nowoczesny model dostępny na rynku. Zdecydowanie więcej dzieje się z tyłu, gdzie widzimy wertykalny moduł poczwórnego aparatu umieszczony po środku górnej części smartfona. Pod nim umieszczono oznaczenie 5G, które potwierdza obecność tej technologii, a oko przykuwa także oryginalny fioletowy kolor. Przecieki dostarczają nam także ceny Redmi K30, które według jednych zaczynać mają się w Chinach od ok. 2000 CNY (ok. 1110 zł), a według drugich od 2300 CNY (ok. 1275). W obu przypadkach mówimy o bardzo atrakcyjnych kwotach, jak na tej klasy telefon, ale trzeba pamiętać, że te dotyczą najbardziej podstawowego wariantu.       

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi K30 - wyciekły zdjęcia i specyfikacja smartfona

 0