Redmi K40 ma być sprzedawany na świecie pod marką POCO

Redmi K40 ma być sprzedawany na świecie pod marką POCO

Redmi K40 to smartfon reprezentujący budżetową półkę, który zadebiutował ostatnio w Chinach. Jednak według informacji serwisu Pricebaba urządzenie będzie dystrybuowane poza granicami Państwa Środka pod szyldem innej marki, a dokładniej POCO popularnej również w Polsce ze względu na atrakcyjny stosunek ceny względem wydajności. Indonesia Telecom przytacza tu model M2012K11AG, którym w rzeczywistości jest Redmi K40, co zresztą potwierdza wystawiony certyfikat wersji 5G oraz specyfikacja udostępniona przez IMDA. Wprawdzie przyznano, że Redmi K40 zadebiutuje w pozostałych regionach globu jako POCO, ale nie sprecyzowano dokładnej nazwy i należy przypuszczać, że chodzi o wariant POCO X3 Pro. We wnętrzu POCO X3 Pro znajdziemy układ SM8150, którym jest Snapdragon 855.

Redmi K40 ma być sprzedawany na świecie pod marką POCO.

Redmi K40 ma być sprzedawany na świecie pod marką POCO

Do tego 6,67-calowy wyświetlacz FHD + AMOLED z częstotliwością odświeżania 120 Hz oraz potrójny zestaw aparatów, z czego główny ma mieć 48 Mpix obiektyw. Oczywiście nie musi to być wcale POCO X3 Pro, ale jedno jest pewne - to nie pierwszy tego rodzaju zabieg przeprowadzony przez producenta. Przypomnijmy, że już Redmi K30 Pro sprzedawano na rynku globalnym pod nazwą POCO F2 Pro. Widzimy więc, że jest to popularne wśród tanich serii, ale czy do końca uczciwe? Podstawowego Redmi K40 wyposażono w procesor wykonany w 7 nm procesie technologicznym Snapdragon 870 z GPU Adreno 650, natomiast serce K40 Pro oraz K40 Pro+ stanowi Snapdragon 888 (5 nm).

Do tego zgodnie z wcześniejszym przeciekiem 6,67-calowy panel AMOLED produkcji Samsunga o standardzie E4 z odświeżaniem 120 Hz i częstotliwości próbkowania dotyku aż 360 Hz. Seria Redmi K40 jeszcze przed debiutem wzbudzała niemałe zainteresowanie w Chinach. Firma od 19 lutego przyjmuje tam wstępne zamówienia i jak się okazuje JD.com w ciągu dwóch dni otrzymał przeszło 230 tysięcy rezerwacji. Chociaż liczba ta nie jest aż tak imponująca w porównaniu do niektórych innych przedstawicieli linii Redmi.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi K40 ma być sprzedawany na świecie pod marką POCO

 0