Redmi K60 - gamingowy smartfon z nowym procesorem na horyzoncie?

Redmi K60 - gamingowy smartfon z nowym procesorem na horyzoncie?

Nowe odkrycie pokazuje, że Xiaomi, a dokładniej Redmi, ma w planach wypuszczenie kolejnego smartfona dla graczy. Wygląda na to, że model K50 Gaming będzie miał niedługo swojego następcę. W bazie danych IMEI został dostrzeżony smartfon Redmi K60, który ma ponoć wykorzystać najnowszy SoC Qualcomma - Snapdragon 8 Gen 2.

Z roku na roku moc obliczeniowa nawet średniej klasy smartfonów rośnie. Obecnie najwydajniejsze modele są w stanie zagwarantować lepszą wydajność od niejednego komputera. Co jednak robić z tak dużą mocą? Można na przykład grać w gry i to nie byle jakie. W dzisiejszych czasach gamingowe smartfony nie są już czymś nowym i rzadkim. Wielu producentów oferuje serie przygotowane specjalnie dla graczy. Jedną z takich marek jest Redmi. Firma zdążyła już wprowadzić chociażby model K50 Gaming, niestety tylko w Chinach. Okazuje się, że jego następca został już dostrzeżony w bazie danych IMEI. Za odkrycie odpowiada zagraniczny serwis Xiaomiui. Z informacji zawartych na udostępnionym zrzucie ekranu wynika, że Redmi K60 ma numer modelu 23011310C, gdzie literka "C" oznacza Chiny.

Redmi K60 został dostrzeżony w bazie danych IMEI i może być jednym z pierwszych smartfonów, które będą wykorzystywać najnowszy SoC Qualcomma - Snapdragon 8 Gen 2.

Xiaomi K60 w bazie IMEI

Źródło: Xiaomiui

 

Snapdragon 8 Gen 2 to 8-rdzeniowy procesor, który jest w stanie rozpędzić się nawet do częstotliwości 3 GHz. Tak wysoki zegar jest możliwy dzięki wykorzystaniu rdzenia Cortex-X3. Układ ma zostać ogłoszony już w listopadzie podczas wydarzenia Snapdragon Summit 2022. Redmi K60 może być jednym z pierwszych smartfonów, które będą wykorzystywać najnowszy SoC Qualcomma.

Mówi się, że Redmi K60 zadebiutuje na początku w Chinach, co pokrywałoby się z oznaczeniem modelu, który wyciekł. Niewykluczone jednak, że smartfon pojawi się także na rynku globalnym, na co oczywiście liczymy. Urządzenie zobaczylibyśmy wówczas najpewniej pod inną nazwą. Znając działania marki, Redmi K60 byłby sprzedawany za stosunkowo niewielką kwotę oferując wciąż topowe podzespoły, a co za tym idzie - wysoką wydajność.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Redmi K60 - gamingowy smartfon z nowym procesorem na horyzoncie?

 0